آمریکا حساب‌های رمزارز وابسته به القاعده و داعش را توقیف کرد

آمریکا حساب‌های رمزارز وابسته به القاعده و داعش را توقیف کرد

نیروهای امنیتی آمریکا در عملیاتی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین عملیات کشف و ضبط رمزارز در رابطه با تروریسم یاد شده، کمپین‌های تأمین منابع مالی سه سازمان تروریستی را از بین بردند.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده، سازمان‌های خدمات درآمد داخلی (IRS)، اداره تحقیقات امنیت میهن (HSI) و پلیس فدرال آمریکا (FBI) در عملیاتی علیه گردان‌های عزالدین قسام، القاعده و داعش، کمپین‌های تأمین منابع مالی این گروه‌ها از طریق پول دیجیتال را شناسایی کرده و از بین بردند.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید گردان‌های عزالدین قسام از طریق وب سایت این گروه و همچنین شبکه‌های اجتماعی از کاربران درخواست بیت کوین کرده است. مأموران سازمان خدمات درآمد داخلی، اداره تحقیقات امنیت میهن و FBI توانستند ۱۵۰ حساب رمزارز وابسته به گروه‌های یاد شده را کشف و ضبط کنند.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، القاعده و گروه‌های وابسته به آن با استفاده از تلگرام و شبکه‌های اجتماعی از کاربران درخواست بیت کوین کرده و در برخی موارد خود را از طرف سازمان‌های خیریه معرفی کرده‌اند. ۱۵۵ حساب رمزارز وابسته به این گروه کشف شد.

افراد وابسته به داعش با ترفند فروش تجهیزات محافظتی کرونا به دنبال تأمین منابع مالی این گروه تروریستی بوده‌اند. وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید فردی به نام Murat Cakar با فروش ماسک‌های N95 بی‌کیفیت و دیگر تجهیزات محافظتی در اینترنت در پی کمک مالی به گروه یاد شده بوده است. یک شرکت آمریکایی به دنبال خرید انبوه تجهیزات محافظتی از این فرد برای بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و اداره‌های آتش نشانی آمریکا بوده است. مأموران این کمپین را شناسایی و چهار صفحه فیسبوک وابسته به آن را از بین بردند.

آنطور که نیویورک تایمز گزارش می‌کند، مأموران آمریکایی در مجموع حدود ۲ میلیون دلار بیت کوین کشف و ضبط کرده‌اند. مأموران همچنین تعدادی از کیف پول‌های ارز دیجیتال خصوصی وابسته به گروه‌های تروریستی را در لیست سیاه قرار دادند که کار نقد کردن پول از طریق مؤسسات مالی را برای صاحبان آنها سخت‌تر می‌کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato