ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، موسوم به «ساترا»، اعلام کرده که صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی در رسانه‌های آنلاین بر عهده این سازمان است، برنامه‌های ترکیبی شامل تاک‌شوها و برنامه‌هایی هستند که ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۸

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، موسوم به «ساترا»، اعلام کرده که صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی در رسانه‌های آنلاین بر عهده این سازمان است، برنامه‌های ترکیبی شامل تاک‌شوها و برنامه‌هایی هستند که اخیرا در پلتفرم‌های ویدیویی مختلف و در بستر اینترنت ارائه می‌شوند. این خبر در پی صدور مجوز برنامه «همرفیق» با مجری گری شهاب حسینی از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است و ساترا، خیلی زود به این موضوع واکنش رسمی نشان داد.

در پی انتشار خبری درباره صدور مجوز یک برنامه ترکیبی با نام همرفیق که قرار بود با مجری گری شهاب حسینی اجرا شود و صدور مجوز آن توسط سازمان سینمایی رسانه‌ای شد، ساترا که زیرمجموعه‌ی صداوسیما است، تاکید کرده که مجوز اینگونه برنامه‌ها تنها توسط این نهاد اعطا خواهد شد. این سازمان در بیانیه خود می‌نویسد:

«ضمن استقبال از تولید محتواهای ایرانی و ورود شخصیت‌های هنری برجسته که قطعا به غنای محتوایی خواهد افزود، همانگونه که پیش از این بیان شده است، مسئولیت صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی و تولیدات تلویزیونی برای انتشار در رسانه‌های صوت و تصویر، تنها در صلاحیت این سازمان است. لذا بدیهی است پخش هر کدام از این برنامه‌ها در رسانه‌های صوت و تصویر در فضای مجازی منوط به اخذ مجوز اشاره‌شده بوده و فقدان این مجوز مانع از انتشار در پلتفرم‌های صوت و تصویر کشور خواهد شد.»

اوایل تیرماه سال جاری اعلام شد شهاب حسینی قصد بازگشت به دنیای اجرای برنامه‌ها را دارد و می‌خواهد این کار را بعد از ۱۲ سال با اجرای برنامه ترکیبی جدید «همرفیق» انجام دهد؛ برنامه‌ای که پس از بازگشت این بازیگر به کشور، در مرحله تولید قرار گرفته بود و حال به نظر می‌رسد دست‌اندرکاران این برنامه باید بار دیگر، مجوز خود را از «ساترا» دریافت کنند تا امکان پخش این برنامه در رسانه‌های صوت و تصویر داخلی را داشته باشند.

علی سعد معاون تنظیم گری اجتماعی ساترا نیز در توییتی نسبت به اعطای این مجوز واکنش نشان داده است.

این مجوز در جلسات اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی به «حسن خدادای پور» و «شهاب حسینی» به عنوان تهیه کننده و کارگردان این برنامه ترکیبی توسط سازمان سینمایی اعطا شده بود که به گفته ساترا، مجوز مذکور باطل شده است. اما اکنون باید دید سازمان سینمایی به بیانیه‌ی ساترا، واکنشی نشان خواهد داد یا این موضوع را خواهد پذیرفت.

در ماه‌های اخیر برخی بازیگران نظیر «مجید صالحی» با ساخت برنامه‌های ترکیبی نظیر «ام‌شو» و پخش آن از بسترهای ویدیویی آنلاین رو به برنامه‌سازی آورده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • jim kabir
  jim kabir | ۲۷ مرداد ۱۳۹۹

  تو همچی دخالت میکنن

 • Reza Molodi
  Reza Molodi | ۲۷ مرداد ۱۳۹۹

  بازهم سازمان هایی که موازی کاری میکنند...

 • mamad r€Za
  mamad r€Za | ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

  مسئولین چه دغدغه هایی دارن،واقعا خدا این مسئولین دغدغه مند از ما نگیره?

مطالب پیشنهادی