تست مقاومت گلکسی نوت ۲۰ الترا [تماشا کنید]

یکی از کانال‌های یوتیوب که مقاومت گوشی‌ها را می‌سنجد، در آخرین پروژه گلکسی نوت ۲۰ الترا را آزمایش کرده است. جدیدترین پرچمدار سامسونگ از همه شکنجه‌ها به غیر از یک مورد سربلند بیرون آمد.

کانال یوتیوب JerryRigEverything طبق روال همیشگی که مقاومت گوشی‌های جدید را با ابزارهای مختلف می‌سنجد، این بار به سراغ گلکسی نوت ۲۰ الترا رفته است. «زک نلسون»، کارشناس کانال تست مقاومت را طبق معمول با تست خراش نمایشگر شروع می‌کند و به محافظ جدید این موبایل یعنی گوریلا گلس Victus اشاره می‌کند.

آزمایش گوریلا گلس Victus نشان داد که تفاوتی با محافظ نمایشگرهای شیشه‌ای معمول نداشته و مثل آنها در سطح ۶ و ۷ خش می‌افتد. البته این محافظ مقاومت خود را در استفاده روزمره نشان خواهد داد و آنطور که شرکت کورنینگ می‌گوید نسبت به شیشه معمولی ۴ برابر در مقابل خط و خش مقاوم‌تر است.

کارشناس یاد شده در ادامه قلم S Pen را تشریح و به خازن تعبیه شده درون آن اشاره کرد که این قلم دیجیتال را در مدت زمان کوتاه شارژ کرده و برق مورد نیاز آن به مدت ۳۰ دقیقه را تأمین می‌کند. در ادامه به جنس آلومینیومی فریم و دکمه‌ها و همچنین حذف دکمه بیکسبی اشاره شد.

نوبت به آزمایش مقاومت نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ الترا در برابر حرارت می‌رسد. نمایشگر AMOLED این گوشی پس از حدوداً ۲۳ ثانیه قرارگیری در برابر آتش فندک سوخت. بسیار بعید به نظر می‌رسد خریدار با پرداخت هزینه ۱۳۰۰ دلار برای این گوشی آن را در برابر آتش قرار دهد، ولی اثر سوختگی برخلاف بیشتر نمایشگرهای LCD و امولد از بین نرفت.

در نهایت آزمایش معروف خمش انجام شد و گلکسی نوت ۲۰ الترا با سربلندی از این آزمایش بیرون آمد. با فشار از دو طرف هیچ خمشی در نمایشگر یا بدنه دیده نشد و زک نلسون با گفتن جمله «مثل سنگ سخت است» مقاومت آن را ستود.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟