ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

معرفی و بررسی خودرو

هزینه نگهداری تسلا مدل S پس از 482 هزار کیلومتر کارکرد چقدر است؟

یکی از مزایای خودروهای برقی نسبت به نمونه‌های بنزینی و دیزلی که مانور زیادی روی آن داده می‌شود، هزینه نگهداری بسیار پایین‌تر آنها است. تولیدکنندگان این دسته از وسایل نقلیه معتقدند استفاده از خودروهای الکتریکی ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۹:۴۵

یکی از مزایای خودروهای برقی نسبت به نمونه‌های بنزینی و دیزلی که مانور زیادی روی آن داده می‌شود، هزینه نگهداری بسیار پایین‌تر آنها است. تولیدکنندگان این دسته از وسایل نقلیه معتقدند استفاده از خودروهای الکتریکی در بلندمدت هزینه به مراتب کمتری دارد.

وقتی تسلا مدل S در سال 2012 راهی بازار شد، جمع کثیری از کارشناسان و حتی عموم مردم، تردیدهایی را در رابطه با میزان قابل اعتماد بودن و عملکرد آن در بازه‌های زمانی طولانی داشتند؛ به ویژه آنکه این اتومبیل حامل نشان شرکتی نوپا و کم‌تجربه در زمینه خودروسازی بود.

با گذشت حدود 8 سال از زمان عرضه مدل S، برخی از مدل‌های موجود کارکرد بالایی داشته و مالکین آنها به رکوردهای مناسبی دست پیدا کرده‌اند. استیو ساسمن (Steve Sasman) یکی از این افراد است.

آقای ساسمن در سال 2014 یک دستگاه مدل S دست دوم را به قیمت 79 هزار دلار خریداری کرده بود. هنگام خرید این خودرو کارکردی در حدود 35 هزار مایل (معادل تقریبا 56 هزار کیلومتر) داشت. در طول 5 سال دوره مالکیت و قبل از فروش در آگوست 2019، آقای ساسمن 214,072 مایل (344,515 کیلومتر) با خودروی خود به رانندگی پرداخته بود. وی در این مدت تجربه سفر به 48 ایالت آمریکا و کانادا را به دست آورده است.

هزینه نگهداری تسلا مدل S
تسلا مدل S آقای ساسمن به سری P85 تعلق دارد

به گفته آقای ساسمن بین سال‌های 2014 الی 2019 هزینه نگهداری از مدل S P85 برابر با 5,415 دلار بوده است. از این رقم 2,215 دلار برای تعویض نمایشگر سیستم اینفوتینمنت و 790 دلار برای خرید پورت شارژ جدید صرف شده است. در این بازه زمانی، آقای ساسمن دو بار تایرها را تعویض کرده؛ وی همچنین دستگیره درها، باتری 12 ولتی و چند مورد جزئی دیگر را با نمونه‌های جدید جایگزین نموده است.

جالب آنکه مالک کنونی مدل S مذکور هم علاقه زیادی به رانندگی دارد و طی ماه‌های اخیر میزان کارکرد آن را به فراتر از 300 هزار مایل (بیش از 482 هزار کیلومتر) رسانده است.

در جریان 86 هزار مایل اخیر (138 هزار کیلومتر)، میزان هزینه نگهداری حدود 5 هزار دلار برآورد شده است. با این حساب می‌توان گفت نمونه مورد بحث از تسلا مدل S P85 از ابتدا تا الان که میزان کارکرد خودرو به بیش از 300 هزار مایل رسیده، تنها 10 هزار دلار هزینه به مالکین تحمیل کرده است.

برای اینکه درک بهتری از این رقم داشته باشید، در جدول زیر می‌توانید مدل‌های درون‌سوز با بیشترین و کمترین هزینه نگهداری را مشاهده نموده و ارقام مربوطه را با هزینه نگهداری تسلا مدل S P85 مقایسه کنید. ذکر این نکته ضروری است ارقام مندرج در جدول زیر به ازای 150 هزار مایل کارکرد محاسبه شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آریا
    آریا | ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

    بسیار عالی

مطالب پیشنهادی