ایلان ماسک چهارمین ثروتمند دنیا شد؛ افزایش ۵۷.۲ میلیارد دلاری ثروت در ۲۰۲۰

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس به جایگاه چهارم فهرست ثروتمندترین افراد بلومبرگ صعود کرد و پشت سر مارک زاکربرگ، بیل گیتس و جف بزوس قرار گرفت.

صعود ایلان ماسک به رتبه چهارم فهرست میلیاردرهای بلومبرگ به دلیل سقوط «برنار آرنو»، مدیرعامل برند لوکس LVMH به رتبه پنجم است. صعود ایلان ماسک در حالی رخ می‌دهد که ارزش سهام تسلا روز دوشنبه به ۱۶۵۰ دلار و مرز رکوردزنی رسید. افزایش سهام تسلا به تنهایی ثروت ماسک را ۷.۸ میلیارد دلار افزایش داد. بر اساس محاسبات بلومبرگ، ثروت ماسک از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۵۷.۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

پیش بینی می‌شود ثروت ماسک در آینده نزدیک باز هم افزایش پیدا کند. تا لحظه درج این مطلب ارزش سهام تسلا ۱۸۹۵ دلار گزارش شده و اسپیس اکس نیز موفق شد در بزرگ ترین راند سرمایه گذاری این شرکت نزدیک به ۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. جذب این سرمایه ارزش اسپیس اکس را از ۳۶ میلیارد دلار در فوریه ۲۰۲۰ به ۴۶ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

ایلان ماسک افزایش ثروتش را مدیون بالا رفتن ارزش شرکت‌های اسپیس اکس و تسلا است. در مجموع، ۲۰۲۰ سال خوبی برای مدیران عامل و مؤسسان شرکت‌های فناوری بزرگ از جمله بیل گیتس، جف بزوس و مارک زاکربرگ بوده و همه آنها در این سال افزایش ثروت را تجربه کردند.

ثروت زاکربرگ برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد و دارایی بزوس نیز به رقم باورنکردنی ۲۰۰ میلیارد دلار نزدیک می‌شود. حتی ثروت بیل گیتس که دیگر مثل گذشته در مایکروسافت حضور ندارد نیز افزایش یافت و به ۱۲۱ میلیارد دلار رسید. تیم کوک مدیرعامل اپل به لطف بالا رفتن ارزش سهام اپل به کلوپ میلیاردرها ملحق شد.

دنیاگیری ویروس کرونا ثبات اقتصادی بسیاری از مردم و کسب و کارها را به خطر انداخته است اما سکانداران غول‌های فناوری دنیا فارغ از آثار مخرب این ویروس همچنان افزایش چشمگیر ثروت و درآمد را تجربه می‌کنند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟