ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ساخت کلید
تکنولوژی

محققان با رمزگشایی صدای چرخش کلید در قفل می توانند نمونه آن را بسازند

محققان اخیرا متدی را کشف کرده اند که در آن با گوش دادن به صداهای ایجاد شده هنگام چرخیدن کلید در قفل می توان نسخه دیگری از آن کلید را ساخت و جالب آنکه در ...

محققان اخیرا متدی را کشف کرده اند که در آن با گوش دادن به صداهای ایجاد شده هنگام چرخیدن کلید در قفل می توان نسخه دیگری از آن کلید را ساخت و جالب آنکه در این روش نیازی به یک میکروفن پیشرفته نیست و آنطور که دانشمندان می گویند این صداها را میتوان با استفاده از یک تلفن هوشمند یا زنگ هوشمند دربهای ورودی ضبط کرد.

محققان امنیتی همچنین ثابت کرده اند که با استفاده از نرم افزارهای پردازش سیگنال میتوان صدای چرخیدن کلید درون قفل ها را رمزگشایی کرد و از روی همین صداها کلید جدیدی ساخت. در واقع این صداهای کلیک شکل دقیق تناوب برآمدگی های روی کلید را مشخص می کنند و بعد از آنکه دانشمندان صدای حاصل از چرخیدن کلید در قفل را رمزگشایی کردند میتوانند با استفاده از تکنیک پرینت سه بعدی نسخه دیگری از آن بسازند.

این سیستم که با نام SpiKey شناخته می شود، همزمان با برخورد لبه های کلید به پین های قفل، روی کلیک های فلزی تمرکز می کند. تیم محققان ابداع کننده این سیستم می گویند این کلیک ها نقشی یک رهنما را در تحلیل استنتاجی شان ایفا می کنند؛ برای انجام این تحلیل لازم است که نرم افزار SpiKey فاصله های بین دندانه ها را محاسبه کرده و به تعبیر کلید سازان «عمق نیش» را مشخص نماید. منظور از عمق نیش در واقع مقدار فرورفتگی یا برآمدگی هر دندانه در بدنه کلید است.

یکی از روش های موجود برای جلوگیری از رمزگشایی صدای چرخیدن کلید در قفل چرخاندن آن با سرعت غیر ثابت است. و باید اشاره کنیم که نرم افزار طراحی شده توسط محققان میتواند تغییرات و ناپایداری های سرعتی کوچک را اصلاح کند. این سیستم در نهایت سه طرح احتمالی برای قفل مورد نظر شما ارائه می دهد که یکی از آنها با کلیدی که صدایش ضبط شده مطابقت خواهد داشت.

محققان می گویند یکی از کلیدهایی که با این تکنیک ساخته می شود میتواند درب مورد نظر شما را باز کند. با این حال باید باز هم خاطرنشان کنیم که اگر سرعت چرخاندن کلید اصلی در قفل را به یکباره کم و زیاد کنید میتوانید این تکنیک را شکست دهید.

slashgear
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی