ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران

کیفیت خودرو ها یکی از عوامل تاثیر گذار در آلودگی هوا به خصوص آلودگی هوای کلانشهرها است. عدم تولید خودروهایی مطابق با استانداردهای کیفیتی روز و همچنین عدم عرضه سوخت با کیفیت عواملی هستند که ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۵

کیفیت خودرو ها یکی از عوامل تاثیر گذار در آلودگی هوا به خصوص آلودگی هوای کلانشهرها است. عدم تولید خودروهایی مطابق با استانداردهای کیفیتی روز و همچنین عدم عرضه سوخت با کیفیت عواملی هستند که افزایش آلودگی هوا را به دنبال دارند. کیفیت سوخت عرضه شده توسط دولت اگر اهمیتی مضاعف نداشته باشد کم اهمیت تر نیست. حتی اگر خودرویی کیفیت لازم و یا عالی را داشته باشد با مصرف سوخت نامناسب موجب آلودگی هوا می‌شود.

همین موضوع سبب شده که در طی چندسال اخیر مبحث کیفیت سوخت در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار شود. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوای کلانشهرها با اصلاح کیفیت سوخت خبر داد. عیسی کلانتری گفت: «در سال ۹۲ به ازای هر کیلومتری که یک خودرو طی می‌کرد، ۱.۱۸۱ گرم مواد مضر آلوده کننده تولید می‌شد و اکنون با اصلاح کیفیت سوخت، این میزان ۶۰ درصد کاهش یافته و به ۰.۵۲۰ رسیده است، با به بازار آمدن خودروهای یورو ۵ نیز این مقدار به ۰.۴۵۰ گرم خواهد رسید.»

آلودگی هوای کلانشهرها

وی با بیان اینکه اکنون ما ۱۴۰ میلیون لیتر سوخت با استاندارد یورو۴ و یورو۵ داریم، اظهار داشت: «کیفیت سوخت ما در سال ۹۲ بسیار بد بود و اگر امروز ما همان کیفیت سوخت را داشتیم، کلانشهرهای ما قابل سکونت نبود.»

کلانتری یکی از مشکلات مربوط به آلودگی هوا را موتورهای غیر استانداردی که در گذشته تولید شده و در شهرها تردد می‌کنند، توصیف کرد و افزود: «از ابتدای امسال، به جز پنج هزار تاکسی و چهار هزار و ۷۰۰ وانت دوگانه سوزی که سال گذشته تولید شده، بقیه خودروها باید استاندارد یورو۵ را داشته باشند که همه این موتورها تولید داخل هستند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • soridate
    soridate | ۴ شهریور ۱۳۹۹

    پس هزینه این بهسازی اون چند صد نفر بدبخت بودن

مطالب پیشنهادی