سافت بانک 4 میلیارد دلار از سهام شرکت‌های تکنولوژی را خرید

براساس آخرین گزارش فایننشال تایمز، سافت بانک حجم زیادی از سهام شرکت‌های حوزه فناوری را به ارزش 4 میلیارد دلار به‌صورت آپشن (اختیار خرید) خریداری کرده است.

«ماسایوشی سان»، بنیانگذار و مدیر عامل سافت بانک نیز خرید 4 میلیارد دلاری سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی را تایید کرده است. در نتیجه دارایی‌های شرکت به رقمی بالغ بر 30 میلیارد دلار خواهد رسید.

هفته‌ی گذشته، شرکت ژاپنی مجمعی تشکیل داد تا مسئول رسیدگی و مشخص کردن گزینه‌های خرید سهام در حوزه تکنولوژی شود. رویکرد جدید ماسایوشی سان، تاثیر زیادی بر وضعیت بازار سهام می‌گذارد.

همچنین این رویکرد منجر به تغییر وضعیت سافت بانک نیز خواهد شد و می‌تواند این شرکت را به تهدیدی در بازار سهام تبدیل کند. سافت بانک، به‌عنوان یک شرکت ژاپنی، معمولا و پیش از این روی خرید سهام استارتا‌پ‌ها تمرکز داشت. اکنون وضعیت تغییر کرده و با تصمیم مدیرعامل شرکت، سافت بانک به‌صورت آپشن، سهام شرکت‌های بزرگی همچون آمازون، مایکروسافت، نتفلیکس و تسلا را خریداری کرده است.

این رویکرد می‌تواند بازار را با مخاطراتی همراه سازد ولی این نهنگ بزرگ ژاپنی هنوز گرسنه است و رویکردهای جدیدش، قطعا تاثیر خود را روی بازار خواهد گذاشت.

طی یک ماه گذشته، تغییر رویکرد سافت بانک در سرمایه‌گذاری و خرید سهام، نه تنها وضعیت این شرکت را به شدت تغییر می‌دهد، بلکه روی کل بازار سهام تاثیرگذار خواهد بود. گواه این مدعی، شرکت‌هایی هستند که سافت بانک دست روی خرید سهام آنها گذاشته و طی یک ماه گذشته با رشد ارزش سهام خوبی داشته‌اند.

باوجودی که ارزش سهام سافت بانک هفته‌ی گذشته در حدود 7 درصد افت پیدا کرد ولی وضعیت جدید، ارزش سهام این شرکت را افزایش می‌دهد و سرمایه‌گذاران نگران افت هفته‌ی قبل نیستند.

عملکرد شرکت ژاپنی باعث شده، ارزش سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی نیز دستخوش تغییرات مثبتی شود. هرچند بسیاری بر این باورند که این رویکرد می‌تواند برای بازار سهام بسیار خطرناک باشد. حال باید ببینیم این نهنگ بزرگ چه زمانی قرار است سیر شود و این روند تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد.

بلیط هواپیما hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

ماسایوشی سان؛ مهاجری که بیل گیتس ژاپن شد

«ماسایوشی سان»، میلیاردر ژاپنی و بنیانگذار «سافت بانک» در زندگی پر فراز و نشیب خود شکست های بسیار سنگینی را تجربه کرده حالا اما او را به عنوان ثروتمندترین فرد ژاپن و یکی از تاثیرگذارترین افراد حوزه فناوری می شناسند. سان که در خانواده ای مهاجر بزرگ شد، زمانی ۷۸ میلیارد دلار ثروت به هم زده... ادامه مطلب

اوبر برای عرضه اولیه سهام خود در سال 2019 برنامه ریزی کرده است

بنابه گفته مدیرعامل جدید اوبر، دارا خسروشاهی، این کمپانی برنامه دارد که عرضه اولیه سهام خود را در سال 2019 میلادی به انجام برساند. مدیرعامل 48 ساله و ایرانی الاصل اوبر هنگامی که مسئولیت تازه خود را در ماه آگوست برعهده گرفت اعلام کرد عرضه اولیه سهام اوبر، برای سال 2020 برنامه ریزی شده است.... ادامه مطلب

سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری فاکسکان در آمریکا؛ آیا آیفون در وطن تولید می شود؟

کمپانی فاکسکان، یکی از شرکای مهم کمپانی اپل به تازگی از برنامه های خود در قبال گسترش فعالیت هایش در خاک ایالات متحده خبر داده است. به نظر می رسد که فاکسکان برنامه دارد سرمایه ای 7 میلیارد دلاری روی افزایش فعالیت های خود در آمریکا داشته باشد که به اشتغال زایی برای 50 هزار... ادامه مطلب

چرا سافت بَنک شرکت ARM را خریداری کرد؟

سافت بنک یک شرکت خوشه ای فعال در زمینه فناوری است که دفتر اصلی اش در ژاپن قرار دارد و روز گذشته اعلام کرد کمپانی تولیدکننده چیپ، ARM، را با عقد قراردادی به ارزش 31.4 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. درباب چرایی این قرارداد توضیحات مختلفی را می توان ارائه داد، مثلا اینکه تصمیم انگلستان... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟