کالبدشکافی گلکسی Z فولد ۲ توسط iFixit [تماشا کنید]

iFixit ویدیوی کالبدشکافی گلکسی Z فولد ۲ را منتشر کرد که نشان می‌دهد تعمیر جدیدترین موبایل تاشو سامسونگ با وجود پیشرفت قابل توجه نسبت به نسل قبل همچنان مشکل است.

نمایشگر خارجی و پنل شیشه‌ای پشتی گلکسی Z فولد ۲ پس از کمی حرارت به آسانی از بدنه دستگاه جدا شدند. پس از این مرحله قطعات موبایل نمایان می‌شوند که تقریباً همه آنها با پوشش پلاستیکی و تعداد زیادی پیچ سر جای خود محکم شده‌اند.

کارشناس iFixit پس از باز کردن پوشش‌های پلاستیکی به منظم‌تر شدن چینش قطعات در گلکسی Z فولد ۲ در مقایسه با فولد اشاره می‌کند. به گفته او ماژولار بودن بسیاری از قطعات و کمتر شدن تعداد سنسورهای دوربین، کار باز کردن موبایل را آسان‌تر کرده‌اند. البته جدا کردن باتری‌های ۹.۱ و ۸.۳۷ وات ساعتی سخت توصیف شده و برای بیرون آوردن آنها به مقدار زیادی محلول چسب نیاز است.

سامسونگ در گلکسی Z فولد ۲ از مکانیزم کاملاً جدیدی در قسمت لولا استفاده کرده که مقاومت کلی گوشی را بالا برده و با وجود قطعات کمتر، خم شدن بهتر نمایشگر را امکان پذیر می‌کند. در ادامه ویدیو به حاشیه پلاستیکی اطراف نمایشگر اشاره می‌شود که در مقایسه با گلکسی فولد طراحی بهتری داشته و دیگر شبیه یک قطعه اضافه نیست. نمایشگر هم حالا با لایه‌ای از شیشه پوشانده شده که مقاومت بیشتری در مقایسه با لایه پلاستیکی نسل قبل دارد.

iFixit می‌گوید تعمیر گلکسی Z فولد ۲ با وجود پیشرفت‌های چشمگیر نسبت به مدل سال قبل همچنان سخت است. این سایت امتیاز پایین ۳ از ۱۰ را به موبایل تاشو جدید سامسونگ داد که نسبت به گلکسی فولد و سرفیس Duo با امتیاز تعمیرپذیری ۲ از ۱۰ پیشرفت یک پله‌ای را نشان می‌دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟