گوگل ۲۲ ساله شد؛ تغییر لوگوی صفحه اصلی با توجه به کرونا

گوگل تولد ۲۲ سالگی‌اش را با تغییر لوگو یا همان Doodle صفحه اصلی جشن گرفت. این تصویر با در نظر گرفتن کرونا ساخته شده و تفاوت‌های بسیاری با تصاویر سال‌های قبل دارد.

دیروز (۶ شهریور، ۲۷ سپتامبر) تولد ۲۲ سالگی گوگل بود و لوگوی اصلی این شرکت موقتاً با تصویری که تفاوت زیادی با تصاویر سال‌های قبل دارد تعویض شد. گوگل معمولاً برای مناسبت‌ها و جشن‌ها از تصاویری استفاده می‌کند که به نوعی تاریخچه این شرکت را نشان می‌دهند یا جشن و شادی در کنار هم را به تصویر می‌کشند.

تصویری که غول موتورهای جستجو برای تولد ۲۲ سالگی‌اش انتخاب کرده تماس ویدیویی بین حرف G و پنج حرف دیگر را نشان داده و اهمیت فاصله گیری اجتماعی در دوران کرونا را گوشزد می‌کند. گوگل با این تصویر نشان می‌دهد که می‌توان با مسئولیت‌پذیری از حضور در مناسبت‌ها و گردهمایی‌های سنتی که بدون کنار هم بودن معنایی ندارند چشم پوشی کرد و به جای این کار از تماس تصویری استفاده نمود.

گوگل تقریباً ۲۲ سال قبل و زمانی که «سرگی برین» و «لری پیج»، دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه استنفورد مقاله‌ای در مورد آناتومی موتور جستجو منتشر کردند، متولد شد. این دو دانشجو در مقاله خود به نسخه اولیه موتور جستجوی مقیاس بزرگی به نام «Google» اشاره کردند که دیتابیس آن دست کم ۲۴ میلیون صفحه داشت.

گوگل با گذشت ۲۲ سال تغییرات قابل ملاحظه‌ای کرده است. موتور جستجوی این شرکت حالا در صفحه اصلی میلیون‌ها مرورگر جا خوش کرده و سایت مد نظر کاربر را بسته به کلمه یا عبارت سرچ شده از میان میلیاردها صفحه اینترنتی پیدا می‌کند. این شرکت همچنین از یک موتور جستجوی ساده به قدرتمندترین پلتفرم تبلیغات تبدیل شده و کمپانی مادر آن یعنی «آلفابت» در زمینه‌های مختلف از اتومبیل‌های خودران گرفته تا اپلیکیشن‌های اندروید فعالیت می‌کند.

جالب است بدانید کلمه «گوگل» به عنوان یک فعل سال ۲۰۰۶ به طور رسمی به دیکشنری انگلیسی آکسفورد اضافه شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟