ظاهر  شدن نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معنا است؟

ظاهر شدن نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معنا است؟

از چند روز پیش سیستم عامل iOS 14 با قابلیت‌های جدید در اختیار کاربران قرار گرفته که یکی از آن‌ها، ظاهر شدن نقاط نارنجی و سبز رنگ در بالای نمایشگر آیفون است.

در این سیستم عامل با قابلیت‌های زیادی مانند ویجت‌ها، App Library و حتی امکان تغییر مرورگر یا برنامه ایمیل پیش فرض روبه‌رو می‌شویم که البته در زمینه امنیت نیز اپل بهبودهای زیادی را در این سیستم عامل خود اعمال کرده است.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی PUBG: New State؛ بکش یا کشته شو! معرفی بازی PUBG: New State؛ بکش یا کشته شو!

یکی از مهمترین ویژگی‌های این سیستم عامل، نمایش نقاط نارنجی و سبز رنگ در بالای نمایشگر است که ظاهرا باعث سردرگمی برخی کاربران مخصوصا در هنگام آنلاک گوشی شده است. در ادامه علت نمایش این نقاط را بررسی می‌کنیم.

نقطه نارنجی رنگ در iOS 14 به چه معناست؟

نقطه نارنجی رنگ iOS 14

نقطه نارنجی رنگ به شما اطلاع می‌دهد که میکروفن گوشی در حال استفاده است و صدا ضبط می‌شود. برای مثال اگر در حال استفاده از سیری باشید، این نقطه به چشم می‌خورد. اگر از برنامه‌ای استفاده می‌کنید که هیچ نیازی به میکروفن ندارد، اما همچنان این نقطه نارنجی رنگ در بالای نمایشگر ظاهر می‌شود، احتمالا این اپ بدون اجازه شما در حال ضبط صدای پس زمینه است.

مطلب پیشنهادی:آیفون ۱۵ پرو احتمالا فاقد درگاه فیزیکی سیم‌کارت خواهد بود آیفون ۱۵ پرو احتمالا فاقد درگاه فیزیکی سیم‌کارت خواهد بود

اگر نمی‌دانید کدام برنامه در حال استفاده از میکروفن است، با دسترسی به کنترل سنتر می‌توانید این اپ را شناسایی کنید. پس از این کار برای حفظ امنیت خود می‌توانید این برنامه را از روی آیفون حذف کنید.

نقطه سبز رنگ در iOS 14 به چه معناست؟

نقطه سبز رنگ iOS 14

عملکرد نقطه سبز رنگ مشابه نقطه نارنجی رنگ است، با این تفاوت که به استفاده از دوربین اشاره می‌کند و به همین علت در هنگام آنلاک کردن دستگاه با استفاده از فیس آیدی، شاهد نمایش آن در بالای صفحه نمایش هستید. هنگامی که در حال سلفی گرفتن باشید یا اینکه از برنامه‌های تماس تصویری مانند فیس تایم یا واتساپ استفاده کنید نیز این نقطه به نمایش گذاشته می‌شود.

مطلب پیشنهادی:سارقان با ایرتگ اپل به سرقت اتومبیل روی آورده‌اند سارقان با ایرتگ اپل به سرقت اتومبیل روی آورده‌اند

در زمان استفاده از دوربین اصلی آیفون در iOS 14 نیز این نقطه سبز رنگ به نمایش گذاشته می‌شود، بنابراین اگر برنامه‌ای بدون اجازه شما در حال استفاده از دوربین اصلی یا سلفی گوشی باشد، شما از این موضوع مطلع خواهید شد.

اگر در حال استفاده از دوربین اصلی یا سلفی آیفون نیستید اما این نقطه سبز رنگ همچنان در بالای نمایشگر به چشم می‌خورد، می‌توانید کنترل سنتر را باز کنید تا برنامه‌ای که بدون اجازه شما به دوربین دسترسی دارد، مشخص شود.

اپل همواره با انتشار نسخه‌های جدید سیستم عامل خود، امنیت آن‌ها را بهبود می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید کدام برنامه‌ها مجاز به استفاده از میکروفن یا دوربین آیفون شما هستند، می‌توانید پیش از نصب از چنین موضوعی مطلع شوید. برای این کار به اپ استور و بخش «سیاست حفظ حریم شخصی» مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی:اولین تصاویر از قابلیت Community واتس‌اپ افشا شد اولین تصاویر از قابلیت Community واتس‌اپ افشا شد
نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato