ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ابزار جدید مایکروسافت آنتی ویروس دیفندر را از طریق ایمیج ویندوز آپدیت می‌کند

مایکروسافت از ابزار جدیدی رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پکیج امنیتی آنتی ویروس پیش فرض ویندوز ۱۰ یا همان «مایکروسافت دیفندر» را از طریق ایمیج‌های نصبی ویندوز (شامل WIM یا VHD) آپدیت کنند. ...

مایکروسافت از ابزار جدیدی رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پکیج امنیتی آنتی ویروس پیش فرض ویندوز ۱۰ یا همان «مایکروسافت دیفندر» را از طریق ایمیج‌های نصبی ویندوز (شامل WIM یا VHD) آپدیت کنند.

مایکروسافت می‌گوید ابزار جدید برای سازمان‌هایی مناسب است که ویندوز را روی تعداد بالایی از ورک استیشن‌ها و سرورها نصب می‌کنند. برخی از شرکت‌ها از یک ایمیج ویندوز به مدت چندین ماه استفاده می‌کنند و بنابراین نرم افزار مایکروسافت دیفندر به شکل آپدیت نشده روی سیستم نصب خواهد شد که می‌تواند سیستم را در معرض انواع خطرات امنیتی قرار دهد.

درست است که پس از نصب ویندوز ۱۰ سیستم بالاخره دیفندر را به آخرین نسخه آپدیت می‌کند، ولی مایکروسافت می‌گوید نصب دیفندر به شکل آپدیت نشده می‌تواند به هکرها فرصتی کوتاه برای حمله و آلودگی سیستم با ویروس‌ها را بدهد.

کاربران به کمک ابزار جدید می‌توانند ایمیج‌های ویندوز در فرمت‌های WIM یا VHD را بروز کرده و پس از دریافت آخرین نسخه‌ی فایل‌های امنیتی مایکروسافت دیفندر، سیستم عامل را روی سیستم‌ها نصب کنند.

ابزار مورد بحث برای هر دو معماری ۳۲ و ۶۴ بیت توسعه داده شده و از ایمیج‌های ویندوز ۱۰ (نسخه‌های Enterprise، Pro و Home Edition)، ویندوز سرور ۲۰۱۹ و ویندوز سرور ۲۰۱۶ پشتیبانی می‌کند.

پس از دانلود نسخه مناسب این ابزار از سایت مایکروسافت، فایل را استخراج کرده تا پکیج آپدیت مایکروسافت دیفندر (defender-dism-[x86|x64].cab) و ابزار پچ (defenderupdatewinimage.ps1) را دریافت کنید. برای اجرای ابزار کافیست اسکریپت DefenderUpdateWinImage.ps1 را اجرا کنید. این اسکریپت برای اجرا شدن به سطح Administrator و نسخه 5.1 به بعد PowerShell نیاز دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی