کنایه سامسونگ، شیائومی و وان پلاس به اپل برای حذف شارژر از جعبه آیفون

اپل تصمیم گرفته، شارژر و هدفون را از جعبه گوشی‌های آیفون حذف کند. در حالیکه برخی کاربران، از این تصمیم اپل رضایت ندارند، برخی دیگر این رویکرد کوپرتینویی‌ها را تایید می‌کنند. سامسونگ با انتشار پستی کنایه آمیز به اپل در مورد حذف شارژر و هدفون طعنه زد. شیائومی و وان پلاس نیز هر کدام به همین شکل به اپل کنایه زدند.

این نخستین بار نیست که سامسونگ به اپل طعنه می‌زند و پیشتر نیز چنین پست‌های طعنه‌آمیزی علیه کوپرتینویی‌ها منتشر کرده است. کره‌ای‌ها در شرایطی به اپل در مورد حذف شارژر و هدفون طعنه می‌زند که شایعه‌هایی در مورد حذف شارژر از گوشی‌های گلکسی از سال 2021 منتشر شده است و به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها نیز از سال 2021 مسیر کوپرتینو‌یی‌ها را در حذف شارژر ادامه خواهند داد.

سامسونگ در پستی کنایه‌آمیز اعلام کرد:

«گلکسی همه آنچه که به دنبالش هستید، در اختیار شما قرار می‌دهد. از ابتدایی‌ترین لوازم جانبی از جمله شارژر گرفته تا بهترین دوربین‌، باتری‌، کارایی‌، حافظه و حتی نمایشگر 120 هرتز را در گوشی‌های هوشمند گلکسی در اختیار خواهید داشت.»

شیائومی نیز در یک پست توییتری اعلام کرد که هیچ چیزی را از جعبه گوشی می 10T پرو حذف نخواهد کرد و کاربران نیازی به نگرانی در این باره ندارند. وان پلاس نیز به عرضه گوشی هوشمند وان پلاس 8T با شارژر 65 واتی تاکید کرد.

اپل در جریان معرفی گوشی‌های هوشمند سری آیفون 12 تایید کرد که پرچمدارهای جدیدش بدون آداپتور شارژر و هدفون به بازار عرضه خواهند شد. به فاصله کوتاهی مشخص شد که تمامی گوشی‌های هوشمندی که از طریق اپل استور نیز سفارش داده می‌شوند نیز فاقد آداپتور شارژر و هدفون خواهند بود. حتی اگر قبلا کاربران آن دستگاه را با هدفون و شارژر خریداری می‌کردند، در سری جدید عرضه به بازار فاقد شارژر و هدفون خواهند بود.

اپل اعلام کرد که به عنوان بخشی از تلاش‌‌های انجام شده در جهت محقق ساختن اهداف زیست محیطی چنین تصمیمی گرفته است.

سامسونگ به اپل طعنه می‌زند که هدفون و شارژر را از جعبه گوشی‌های آیفون حذف کرده است. باید ببینیم آیا ممکن است کره‌ای‌ها نیز به تقلید از اپل، همان مسیر را طی کنند؟ باید منتظر باشیم ببینیم در آینده کره‌ای‌ها محصولات خود را با چه لوازم جانبی به بازار عرضه خواهند کرد.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟