ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سنگاپور از راهنمای مرجع مدیریت و استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی رونمایی کرد

سنگاپور برای شرکت‌های فناوری که قصد استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی را دارند، یک راهنمای مرجع با در نظر گرفتن مسائل اخلاقی تهیه کرده است. سازمان Singapore Computer Society سنگاپور با کمک گرفتن از بالغ ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰

سنگاپور برای شرکت‌های فناوری که قصد استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی را دارند، یک راهنمای مرجع با در نظر گرفتن مسائل اخلاقی تهیه کرده است.

سازمان Singapore Computer Society سنگاپور با کمک گرفتن از بالغ بر ۶۰ متخصص با دیدگاه‌ها و عقاید متفاوت، یک راهنمای مرجع برای توسعه و بکارگیری هوش مصنوعی توسعه داده تا شرکت‌ها از این فناوری به شکل «مسئولانه، اخلاقی و انسان محور» استفاده کنند. این راهنما به نتایج مثبت و منفی استفاده از هوش مصنوعی اشاره کرده و در صورت استفاده صحیح، آن را پشتیبان یک اکوسیستم «ایمن» می‌داند.

«Chong Yoke Sin»، رییس سازمان SCS ضمن اشاره به اینکه هوش مصنوعی قرار است ماشین‌ها را هوشمند کرده و از کارها و افکار انسان‌ها تقلید کند، گفت الگوریتم‌های هوش مصنوعی اصلاح نشده یا خرابکار می‌توانند آسیب‌های جدی بزنند، به همین دلیل بحث استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی مطرح شد. وی افزود برای بکارگیری هوش مصنوعی به راهکاری نیاز بوده که منافع و ایمنی انسان‌ها را در اولویت قرار دهد.

وزیر ارتباطات و اطلاعات سنگاپور می‌گوید این کشور در پی ایجاد یک محیط در حال پیشرفت، ایمن و مطمئن برای هوش مصنوعی است که برای کسب و کارها و کارکنان مفید بوده و به تحول اقتصادی کمک می‌کند. وی افزود این راهنمای مرجع دسترسی کسب و کارها به متخصصین مدیریت و استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی را برای استفاده مسئولانه از این فناوری امکان پذیر می‌کند.

سازمان SCS در کنار رونمایی از این راهنمای مرجع، از همکاری با دانشگاه صنعتی نانیانگ (Nanyang Technological University) برای ارائه دروس مدیریت و استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی از سال آینده میلادی خبر داد. افراد با شرکت در این کلاس‌ها مدرک دریافت کرده و به شرکت‌ها در مورد استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی و مدیریت آن مشاوره خواهند داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی