خانواده آیفون ۱۲ زیر ذره‌بین؛ متنوع‌تر از همیشه [تماشا کنید]

سری آیفون ۱۲ علاوه بر شباهت‌های بسیار، تفاوت‌های محسوسی هم دارند. البته منظورم تفاوت‌های مشخصی مانند ابعاد صفحه، دوربین‌ها و تفاوت سری پرو با غیر پرو نیست. از همین رو تصمیم گرفتم تا پیش از آمدن این آیفون‌ها به بازار، نگاهی به آن‌ها بیندازم و کمی دقیق‌تر و ریز‌تر این ۴ آیفون را واکاوی کنم.

آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲، دقیقا همان تفاوت‌هایی را دارند که پیش از این، آیفون ۱۱ پرو با پرو مکس داشت؛ یعنی تنها در ابعاد نمایشگر با یکدیگر فرق می‌کنند. دوربین دو گانه تعبیه شده در پشت هر دو گوشی، متشکل از دوربین‌های اصلی و اولتراواید است. رزولوشن هر دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی بوده، اما سنسور اصلی نسبت به سال گذشته، اپرچری بازتر (۱.۶) داشته و لنز آن هم ۷ المان دارد. سنسور دوربین اولتراواید اما دست‌نخورده باقی مانده است.

دوربین سلفی هم یک راست از سال گذشته وام گرفته شده است. با این وجود به لطف چیپست قدرتمند A14 بایونیک، هر ۳ دوربین می‌توانند در حالت نایت مود عکس‌برداری کنند. همچنین فیلم‌برداری با فرمت دالبی ویژن به عنوان یکی از مشخصه‌های اصلی این سری معرفی شده است. دوربین‌های سری آیفون‌های پرو اما علاوه بر داشتن یک لنز اضافه‌تر تله‌فوتو و حسگر لایدار، اندکی با یکدیگر تفاوت دارند.

آیفون ۱۲

دوربین تله‌فوتوی آیفون ۱۲ پرو زوم اپتیکال دو برابری داشته و سنسور دوربین اصلی آن نیز تفاوتی با دو آیفون ۱۲ معمولی ندارد. آیفون ۱۲ پرو مکس اما از آن طرف پرچمدار عکاسی امسال اپل است. علاوه بر این که دوربین تله فوتو توانایی زوم ۲.۵ برابری دارد، سنسور اصلی نیز ۴۷ درصد بزرگ‌تر و به تکنولوژی سنسور شیفت هم مجهز شده است.

تکنولوژی سنسور شیفت به اپل این اجازه را داده تا سنسور را جابجا کند، تا لرزش‌های دست بیش از پیش گرفته شوند. ترکیب این تکنولوژی به همراه سنسور بزرگتر و آن حسگر لایدار، توانایی عکاسی آیفون ۱۲ پرو مکس را تا ۸۷ درصد بهبود می‌دهد که از هر نظر نسبت به سال گذشته یک پیشرفت بسیار بسیار محسوسی خواهد بود. البته تفاوت‌ها و توانایی‌های عکاسی و فیلم‌برداری این ۴ آیفون به اینجا ختم نمی‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم باقی جزئیات مانند تفاوت نمایشگرها، باتری، قیمت و محتویات جعبه را در ویدیو مشاهده کنید.

Mobit

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟