افزایش چشمگیر سهم ویندوز ۱۰ و مرورگر اج در بازار همزمان با کاهش سهم کروم

افزایش چشمگیر سهم ویندوز ۱۰ و مرورگر اج در بازار همزمان با کاهش سهم کروم

شرکت «Netmarketshare» جدیدترین گزارش خود از سهم سیستم عامل‌ها و مرورگرها برای اکتبر ۲۰۲۰ را منتشر کرده که از افزایش چشمگیر سهم ویندوز ۱۰ و مرورگر اج خبر می‌دهد.

طبق این گزارش، علاوه بر افزایش سهم مرورگر اج در بازار، مرورگر گوگل یعنی کروم با کاهش اندک سهم مواجه شده است. در بخش سیستم عامل ویندوز ۱۰ در اکتبر ۲۰۲۰ به سهم ۶۴.۴ درصدی دست پیدا کرده که نسبت به سهم ۶۱.۲۶ درصدی در گزارش قبلی، رشد بیش از ۳ درصدی را تجربه می‌کند.

ویندوز

سیستم عامل ویندوز ۷ در جدیدترین گزارش کاهش سهم تقریبا شدیدی را تجربه کرده و سهم آن از ۲۲.۷۷ درصد گزارش قبلی به ۲۰.۴۱ درصد کاهش پیدا کرده است. سیستم عامل macOS X نیز کاهش سهم را تجربه کرده و هم اکنون سهمی برابر با ۴.۸۸ درصد در بازار دارد. در آمار قبلی سهم سیستم عامل اپل برابر ۵.۱۱ درصد گزارش شده بود.

در ماه اکتبر لینوکس نیز مانند ویندوز افزایش سهم را تجربه کرده و در حالی که در گزارش قبلی به سهم ۱.۱۴ درصدی آن اشاره شده بود، حالا سهم ۱.۶۵ درصدی دارد. با وجود اختلاف شدید سهم ویندوز و لینوکس، برخی افراد مانند «اریک ریموند»، هکر افسانه‌ای و از بزرگان دنیای متن باز اعتقاد دارند که در نهایت لینوکس در جنگ دسکتاپ‌ها برنده می‌شود.

ویندوز

در بخش مرورگرها کروم کاهش سهم اندکی را تجربه کرده و در حالی که در گزارش قبلی به سهم ۶۹.۹۴ درصدی آن اشاره شده بود، اکنون سهم آن به ۶۹.۲۵ درصد رسیده است. در مقابل کروم، مرورگر اج مایکروسافت سهم خود را از ۸.۸۴ درصد به ۱۰.۲۲ درصد افزایش داده که یکی از دلایل آن می‌تواند قرارگیری نسخه جدید اج در جدیدترین بروزرسانی ویندوز ۱۰ باشد.

دیگر مرورگر مهم بازار یعنی فایرفاکس نیز افزایش اندک سهم را تجربه کرده و حالا ۷.۲۲ درصد سهم دارد که از افزایش ۰.۰۳ درصدی نسبت به گزارش قبلی خبر می‌دهد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato