ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نگاه ترسناک و انسان گونه ربات جدید دیزنی [تماشا کنید]

دیزنی ربات جدیدی ساخته که توانایی شبیه‌سازی حرکات سر و صورت انسان از جمله پلک زدن و تکان‌های طبیعی سر را دارد. ربات جدید دیزنی به کمک سنسورهایی که درون سینه‌اش قرار گرفته‌اند، نزدیک شدن ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۱۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۵

دیزنی ربات جدیدی ساخته که توانایی شبیه‌سازی حرکات سر و صورت انسان از جمله پلک زدن و تکان‌های طبیعی سر را دارد.

ربات جدید دیزنی به کمک سنسورهایی که درون سینه‌اش قرار گرفته‌اند، نزدیک شدن فرد را تشخیص داده و جهت سر و صورت خود را به سمت او تغییر می‌دهد. چشم‌ها نیز از وضعیت خیرگی به وضعیتی که از آن تحت عنوان «حرکت جهشی چشم» (Saccade) یاد می‌شود، تغییر حالت می‌دهند. سینه ربات نیز به منظور شبیه‌سازی نفس کشیدن بالا و پایین می‌رود.

ربات مورد بحث توسط مهندسین شرکت Disney Research، بازوی تحقیقاتی شرکت والت دیزنی (Walt Disney Imagineering) و محققان رباتیک دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین (UIUC) و مؤسسه فناوری کالیفرنیا ساخته شده است.

دیزنی احتمالاً از این فناوری برای تولید ربات‌ها طبیعی‌تر برای پارک‌های خود استفاده خواهد کرد. این ربات تقریباً کامل است و به نظر می‌رسد تنها کاستی آن پوست مصنوعی باشد.

دیزنی مدت هاست روی توسعه ربات‌های طبیعی‌تر کار می‌کند. این شرکت سال ۲۰۱۸ از رباتی به نام Stickman رونمایی کرد که می‌توانست در هوا پشتک بزند و دیزنی از بکارگیری آن به عنوان بدلکار در فیلم‌ها خبر داد.

دیزنی می‌گوید خیره شدن یکی از مهم‌ترین رفتارهای اجتماعی است و بر درک ما از طرف مقابل تأثیر می‌گذارد. برای مثال افرادی که تماس چشمی بیشتری برقرار می‌کنند معمولاً باهوش‌تر، صادق‌تر، مهربان‌تر و معتمدتر جلوه می‌کنند. دیزنی با توجه به تأثیر تماس چشمی در روابط اجتماعی و همچنین توانایی آن در نشان دادن حالات مختلف، رباتی با توانایی شبیه‌سازی تماس چشمی انسان توسعه داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • erfunkhani
    erfunkhani | ۱۲ آبان ۱۳۹۹

    ترسناکه... حرکاتش انگار قشنگ یه آدمه

مطالب پیشنهادی