ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انتشار بروزرسانی امنیتی جدید برای کروم و رفع چندین باگ خطرناک

بروزرسانی 86.0.4240.183 کروم منتشر شده که با نصب آن چندین حفره امنیتی این مرورگر از جمله یک آسیب‌پذیری روز صفر خطرناک برطرف می‌شوند. گوگل به کاربران کروم پیشنهاد می‌کند تا برای اطمینان از تأمین امنیت ...

بروزرسانی 86.0.4240.183 کروم منتشر شده که با نصب آن چندین حفره امنیتی این مرورگر از جمله یک آسیب‌پذیری روز صفر خطرناک برطرف می‌شوند. گوگل به کاربران کروم پیشنهاد می‌کند تا برای اطمینان از تأمین امنیت این مرورگر هر چه زودتر نسبت به نصب نسخه جدید اقدام کنند.

گروه تحلیل تهدید گوگل موسوم به TAG آسیب‌پذیری روز صفر جدیدی را با کد CVE-2020-16009 در کروم کشف کرده است. «Shane Huntley»، مدیر گروه تهدید گوگل اعلام کرد که تیم او در هفته‌های اخیر چندین آسیب‌پذیری روز صفر را در مرورگر کروم کشف کرده که به کمک بروزرسانی جدید تمامی آن‌ها برطرف شده‌اند.

بحران کرونا که سبب مختل کردن زندگی عادی مردم در بسیاری از کشورها شده و همچنین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، به هکرها فرصتی مناسب برای انجام حملات گسترده سایبری و کلاهبرداری را داده‌ است. پخش اخبار نادرست در مورد دنیاگیری ویروس کرونا و انتخابات آمریکا به دو موضوع مورد علاقه هکرها در این روزها تبدیل شده‌اند و در بسیاری از حملات فیشینگ ردپایی از آن‌ها دیده می‌شود.

گوگل ماه گذشته میلادی آسیب‌پذیری روز صفر دیگری را برطرف کرد و از کشف یک آسیب‌پذیری روز صفر در کرنل ویندوز خبر داد که نسخه‌های ۷ تا ۱۰ را در معرض خطر قرار می‌دهد. در حال حاضر مشخص نیست هکرها از این آسیب‌پذیری ها برای حمله به کاربران سواستفاده کرده‌اند یا خیر.

آنطور که در گزارش آمده، آسیب‌پذیری CVE-2020-16009 کروم در قسمتی از این مرورگر که کدهای جاوااسکریپت را مدیریت می‌کند کشف شده است. گوگل می‌گوید این آسیب‌پذیری در بروزرسانی 86.0.4240.183 به بعد برطرف شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی