بنچمارک منتسب به چیسپت A14X از عملکرد قدرتمند اپل سیلیکون خبر می‌دهد

بنچمارک منتسب به چیسپت A14X از عملکرد قدرتمند اپل سیلیکون خبر می‌دهد

اپل احتمالا در رویداد «One More Thing» از سه مدل جدید مک بوک شامل «مک بوک ایر ۱۳ اینچی»، «مک بوک پرو ۱۳ اینچی» و «مک بوک پرو ۱۶ اینچی» رونمایی می‌کند. پیش از فرا رسیدن موعد رونمایی، نتایج آزمایش دستگاهی ناشناس روی بنچمارک گیک‌بنچ ۵ خبر از عملکرد قدرتمند چیپست بایونیک A14X می‌دهد.

مک‌بوک‌های جدید اپل با بهره‌مندی از پردازنده اپل سیلیکون رونمایی می‌شوند. داده‌های مربوط به بنچمارک چیپست A14X از سرعت کلاک پایه ۱.۸۰ گیگاهرتزی آن خبر می‌دهد که می‌تواند تا ۳.۱۰ گیگاهرتز افزایش یابد.

با این حساب، چیپست جدید نخستین پردازنده اپل سیلیکونی است که سرعت کلاک بالاتر از ۳ گیگاهرتز دارد و با چنین فرکانسی کار می‌کند.

بر اساس داده‌های این بنچمارک پردازنده A14X هشت هسته‌ای است. نتایج بنچمارک، امتیاز تک هسته‌ای ۱۶۳۴ را در مقابل امتیاز چند هسته‌ای ۷۲۲۰ نشان می‌دهد. این در حالی است که چیپست A14 در تست تک هسته‌ای امتیاز ۱۵۸۳ را کسب کرده است. در نتیجه، ظاهرا امتیاز تست تک هسته‌ای نسخه معمولی و نسخه X این چیپست بسیار نزدیک به یکدیگر است.

از سوی دیگر A14 در تست چند هسته‌ای امتیاز ۴۱۹۸ را کسب کرده است که خبر از افزایش چشمگیر امتیاز بنچمارک چند هسته‌ای A14X نسبت به A14‌ می‌دهد. با افزایش رم و استفاده از پردازنده گرافیکی قوی‌تر، این نتایج افزایش خواهد یافت.

مک بوک پرو ۱۶ اینچی با پردازنده Core-i9 اینتل امتیاز ۱۰۹۶ را تست تک ‌هسته‌ای و امتیاز ۶۸۶۹ را در تست چند هسته‌ای از آن خود کرد. این بدان معناست که A14X با اختلاف قابل توجهی، عملکرد فوق العاده بهتری از مک بوک پرو فعلی از خود نشان می‌دهد.

این بنچمارک روی دستگاهی نامعلومی انجام شده است و مشخص نیست که این امتیازها تا چه اندازه به واقعیت نزدیک خواهد بود. اگر نتایج بنچمارک دقیق باشد، خبر از عملکرد فوق‌العاده قوی سیستم مک با اپل سیلیکون می‌دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato