ویرجین گلکتیک اعلام کرد: فضاپیمای VSS Unity سومین پرواز آزمایشی را انجام می‌دهد

شرکت ویرجین گلکتیک اعلام کرد اگر شرایط محیا باشد فضاپیمای این شرکت پرواز آزمایشی خود را در حدود دو هفته دیگر انجام خواهد داد.

ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) اعلام کرد فضاپیمای VSS Unity سومین پرواز آزمایشی با خلبان را بین ۱۹ تا ۲۳ نوامبر (۲۹ آبان تا ۳ آذر) در فضای زیر مداری انجام خواهد داد. این مأموریت اولین سفر فضاپیمای VSS Unity به فضا از فوریه ۲۰۱۹ و اولین پرواز فضایی ویرجین گلکتیک از فرودگاه تجاری «اسپیس‌پورت» در نیو مکزیکو به شمار می‌رود.

ویرجین گالاکتیک این خبر را همزمان با انتشار گزارش مالی خود برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ اعلام کرد. این شرکت در بازه یاد شده زیان خالص ۷۷ میلیون دلاری را ثبت کرده که نسبت به سه ماهه قبلی در سال جاری میلادی (۶۳ میلیون دلار) افزایش داشته است. ابزار مالی پول نقد و قابل نقد این شرکت نیز ۷۲ میلیون دلار گزارش شده است.

ویرجین گلکتیک می‌گوید این شرکت پس از پرواز «ریچارد برنسون» بنیانگذار گروه ویرجین با فضاپیمای VSS Vanity در سال آینده، فروش مجدد بلیت این فضاپیما را آغاز می‌کند. این شرکت همچنین اضافه کرد که «آلن استرن» (Alen Stern)، دانشمند ناسا و رهبر مأموریت «نیوهورایزنز» (مأموریت به پلوتو) به عنوان سرنشین فضاپیمای VSS Unity انتخاب شده است.

فضاپیمای VSS Vanity جدیدترین مدل فضاپیمای SpaceShipTwo به شمار می‌رود. این فضاپیما توانایی حمل شش سرنشین و دو خلبان را داشته و قادر به حمل آن‌ها و محموله‌ها در سفرهای کوتاه زیر مداری (Suborbital) را دارد. این فضاپیما توسط هواپیمای غول پیکری به نام WhiteKnightTwo از زمین بلند می‌شود و در ارتفاعی در حدود ۱۵ هزار متری از آن جدا شده و سفر زیر مداری را آغاز می‌کند.

سرنشینان این فضاپیما در مدت زمان سفر کوتاه خود به مدت چند دقیقه بی‌وزنی را تجربه کرده و زمین را از فضا مشاهده خواهند کرد. بیلت سفر با این فضاپیمای ۲۵۰ هزار دلار است و تاکنون ۶۰۰ نفر آن را خریداری کرده‌اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟