ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون ۱۲ پرو
تکنولوژی

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: برای خرید موبایل، چند روز دیگر صبر کنید

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی می‌گوید مردم اگر قصد خرید موبایل دارند باید دو سه روزی صبر کنند چرا که قیمت دلار در حال کاهش است. او ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۹ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۸

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی می‌گوید مردم اگر قصد خرید موبایل دارند باید دو سه روزی صبر کنند چرا که قیمت دلار در حال کاهش است. او تاکید دارد از آنجایی که قیمت موبایل مستقیما با نرخ ارز بستگی دارد، هزینه خرید موبایل روز به روز پایین‌تر می‌آید.

«ابراهیم درستی» در گفتگو با ایلنا تاکید کرده سایت‌ها و شبکه‌های مجازی مانع از کاهش قیمت موبایل به صورت واقعی می‌شوند. درستی باور دارد قیمت‌ها در مغازه‌ها واقعی‌تر از سایت‌ها است و بررسی‌های دیجیاتو نشان می‌دهد که قیمت‌ها از دیروز تا به امروز کاهش‌های چند صد هزار تومانی داشته‌اند. به عنوان مثال Note 10 از قیمت ۲۱ میلیون ۷۵۰ هزار تومان به ۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده و یا در رده گوشی‌های اقتصادی A01 سامسونگ از ۳ میلیون ۴۵۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

درستی با بیان اینکه سایت‌ها و شبکه‌های اینترنتی با بی‌انصافی کالاها را قیمت‌گذاری می‌کنند، یادآور شده که «کاهش ارزش دلار مسلما روی کلیه کالاهایی که ما در داخل تولید نداریم، اثرگذار است.»

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی افزود: «نرخ کالا باید با عرضه و تقاضا همخوانی داشته باشد، در حال حاضر علاوه بر ارز موضوع تقاضا نیز بر قیمت اثرگذار است این مساله را مغازه‌دار رعایت می‌کند اما شبکه‌های مجازی چندان از این روال پیروی نمی‌کنند.» فروشندگان موبایل نیز در گفتگوی خود با دیجیاتو این موضوع را یادآور شده بودند و تاکید داشتند که مساله کمبود کالا در بازار باعث شده که قیمت‌ها دقیقا بر همان اساسی که نرخ دلار پایین می‌آید، فروکش پیدا نکند.

درستی تاکید دارد که قیمت‌ها در بازار فیزیکی موبایل به روز هستند: «روند کاهش نرخ گوشی را باید بر اساس کاهش نرخ دلار محاسبه کنیم و بر مبنای ارزش دلار مقایسه کنیم، اکنون واحدهای صنفی بر مبنای کالایی که می‌خرند قیمت را تعیین و به فروش می‌رسانند و در واقع قیمت‌ها در مغازه به روز است.» وی همچنین از مردم خواست تا تثبیت نرخ دلار، اقدام به خرید گوشی موبایل نکنند.

ابراهیم درستی، در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کاهش قیمت دلار در بازار، فروشندگان با قیمت قبل و بعضا بالاتر از قیمت قبل اقدام به فروش گوشی‌های خود می‌کنند، گفت: «ما می‌گوییم وقتی دلار تثبیت پیدا می‌کند، آن‌ها موظفند قیمت‌ها را پایین بیاورند، ولی آنها مقاومت می‌کنند.»

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی از مردم خواست برای خرید گوشی موبایل، دو، سه روز دیگر دست نگه دارند تا قیمت دلار تثبیت شود.

دیجیاتو پیش‌تر گزارش میدانی از وضعیت بازار موبایل منتشر کرده بود که در آن تاکید شد قیمت‌ها روندی کاهش داشته است اما خریداران نیز میلی به خرید موبایل ندارند چرا که معتقد هستند قیمت‌ها بازهم کاهش پیدا می‌کند؛ مساله‌ای که ابراهیم درستی نیز به آن اشاره داشته و از مردم خواسته برای خرید گوشی به قیمت درست و ارزان‌تر، اندکی صبر کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی