ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

کپسول کرو دراگون حامل فضانوردان ناسا با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد

فضاپیمای کرو دراگون اسپیس ایکس بامداد روز دوشنبه از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد و بعد از سفری 27 ساعته، چهار مسافر خود را در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به مقصد ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰

فضاپیمای کرو دراگون اسپیس ایکس بامداد روز دوشنبه از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد و بعد از سفری 27 ساعته، چهار مسافر خود را در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به مقصد رساند.

بامداد روز دوشنبه، چهار فضانورد شامل سه نفر از ناسا و یک فضانورد دیگر از سازمان فضایی ژاپن در ماموریتی با نام «Crew-1»  سوار کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس شدند و ساعت 7:30 روز سه شنبه به وقت تهران به مقصد رسیدند. مدت زمان اقامت فضانوردان در ایستگاه فضایی، 6 ماه در نظر گرفته شده است و سرانجام فصل بهار 2021 به زمین بازگردند.

در این سفر، فضاپیمای کرو دراگون با سرعت 28163 کیلومتر در ساعت در مدار زمین و در ارتفاع 421 کیلومتر حرکت کرد. ناسا این رویداد را به صورت مستقیم پوشش داد.

اندکی پس از پهلو گرفتن کرو دراگون در ایستگاه فضایی،‌ «مایکل هاپکینز» از فضانوردان اسپیس ایکس و فرمانده تیم، این پرواز موفقیت آمیز و آغاز دور جدیدی از پروازهای عملیاتی به ایستگاه فضایی بین‌المللی از سواحل فلوریدا را تایید کرد. پس از پهلو گرفتن کرو دراگون، خدمه باید به مدت یک ساعت در کپسول بمانند و سپس دریچه فضاپیما را باز می‌کنند.

چهار فضا نوردی که در این سفر شرکت کردند، «مایکل هاپکینز» 51 ساله و فرمانده پرواز است که قبلا در سال 2013 نیز سفری 166 روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی را تجربه کرده است. یکی دیگر از فضانوردان این سفر، «شانون واکر» 55 ساله است که وی نیز در سال 2010 در ماموریت فضایی با فضاپیمای سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است.

فضانورد دیگر این پرواز، «سوئیچی ناگوچی» 55 ساله فضانورد آژانس فضایی ژاپن است که این سفر، سومین ماموریت فضایی وی  محسوب می‌شود. درنهایت، «ویکتور گلوور» فضانورد 44 ساله ناسا در این سفر همراه تیم است.

سفر موفقیت آمیز کرو دراگون به دلیل تغییرات بزرگی که در راکت و کپسول فضاپیما در نظر گرفته شده بود، امکان پذیر شد. در واقع، ۵ تغییر بزرگ در راکت و کپسول کرو دراگون، پرواز تاریخی اسپیس‌ایکس را ممکن کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • s.s.b
    s.s.b | ۲۷ آبان ۱۳۹۹

    خدا رو شکر همه چیز خوب پیش رفت

مطالب پیشنهادی