مشتری دائم پمپ بنزین: مصرف سوخت 29 لیتری بوگاتی شیرون پور اسپرت در هر صد کیلومتر

مشتری دائم پمپ بنزین: مصرف سوخت 29 لیتری بوگاتی شیرون پور اسپرت در هر صد کیلومتر

پس از معرفی شیرون در سال ۲۰۱۶، بوگاتی تاکنون چند نسخه متفاوت از این ابرخودروی هیجان‌انگیز را توسعه داده است. پیور اسپرت (Pur Sport) یکی از این نسخه‌هاست که با تمرکز بر پیست توسعه پیدا کرده و در مقایسه با شیرون استاندارد هندلینگ بهتری دارد.

بوگاتی شیرون پور اسپرت

نیروبخش شیرون پیور اسپرت هم همان موتور معروف ۸ لیتری ۱۶ سیلندر است. اگر چه قدرت این موتور در رقم ۱۴۷۹ اسب بخار ثابت باقی مانده، اما دور موتور مجاز آن ۲۰۰ واحد افزایش یافته و محدود قرمز اینک از ۶۹۰۰ دور شروع می شود.

بوگاتی تنها ۶۰ دستگاه از شیرون پور اسپرت تولید می‌کند

طبیعتا با وجود چنین موتور حجیمی نباید انتظار مصرف سوخت مناسبی از شیرون پیور اسپرت و دیگر محصولات را بوگاتی داشت. طبق اسناد آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) مشخص شده شیرون پبور اسپرت در هر صد کیلومتر ترکیبی ۲۳.۵ لیتر سوخت را دود می‌کند! این رقم در اتوبان اندکی بهتر بوده و به ۱۸ لیتر کاهش می‌یابد. بد نیست بدانید داج دورانگوی متعلق به دهه ۹۰ میلادی مصرف سوخت مشابهی دارد.

اما شیرون پور اسپرت در شهر خوش‌اشتهاتر بوده و در هر صد کیلومتر ۲۹.۴ لیتر سوخت از باک کم می‌کند! برای مقایسه باید گفت مصرف سوخت نسخه استاندارد شیرون در شهر، اتوبان و حالت ترکیبی به ترتیب با ۲۶.۱، ۱۶.۸ و ۲۱.۳ لیتر در هر صد کیلومتر برابر است.

حداکثر سرعت بوگاتی پور اسپرت به ۳۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است

آنطور که آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا تخمین زده، مالکان این ابرخودروی فرانسوی در یک دوره ۵ ساله حدود ۱۵ هزار دلار بیشتر از دارندگان مدل‌های معمولی، برای تامین سوخت هزینه خواهند کرد.

ذکر این نکته ضروی است شیرون پیور اسپرت و سایر تولیدات بوگاتی با هدف سفرهای داخل شهری و یا مسافرت‌های بین شهری ساخته نمی‌شوند. در کنار این، فاکتوری مثل مصرف سوخت برای یک فرد ثروتمند که چند میلیون دلار از اندوخته خود را صرف خرید مدلی از بوگاتی می‌کند، اهمیتی ندارد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato