ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آیپد پرو با نمایشگر OLED احتمالا نیمه دوم 2021 معرفی می‌شود

ماه گذشته گفته شد اپل در فصل اول2021 از نمایشگرهای مینی LED برای آیپد پرو استفاده می‌کند. براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی «The Elec»، ظاهرا باید منتظر معرفی نسل بعدی آیپد پرو با ...

ماه گذشته گفته شد اپل در فصل اول2021 از نمایشگرهای مینی LED برای آیپد پرو استفاده می‌کند. براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی «The Elec»، ظاهرا باید منتظر معرفی نسل بعدی آیپد پرو با نمایشگر اولد سامسونگ و ال‌جی در نیمه دوم سال آینده نیز باشیم.

نمایشگرهای مینی LED از فناوری جدید نور پس زمینه بهره می‌برند که در نمایشگرهای LCD استفاده می‌شود. این نمایشگرها، مزایای بسیاری مشابه نمایشگرهای اولد دارند و باعث افزایش روشنایی، بهبود بهره‌وری انرژی و کاهش خطر سوختن پیکسل می‌شوند.

ماه گذشته گزارشی مبنی بر تصمیم کوپرتینونشین‌ها برای عرضه آیپد پرو با نمایشگرهای مینی LED در فصل اول2021 منتشر شد. «مینگ-چی کو» پیش بینی کرده است که آیپد پرو نخستین محصول اپل خواهد بود که از نمایشگرهای مینی LED بهره می‌برد و احتمالا آیپد پرو 12.9 اینچی و به دنبال آن نسخه 11 اینچی نخستین دستگاه‌های اپل خواهند بود که از نمایشگرهای مینی LED بهره می‌برند.

گزارش اخیر The Elec نقشه راه تا حدی متفاوت‌تر را ترسیم می‌کند. در گزارش اخیر آمده است که اپل در حال آماده سازی نمایشگرهای اولد برای آیپد پرو است که سال آینده معرفی می‌شود. این نمایشگرها توسط سامسونگ و ال‌جی تولید می‌شوند و به لطف فرآیند جدید تولید، خطر سوختن پیکسل در آنها به شدت کاهش می‌یابد.

سامسونگ دیسپلی تغییراتی در فرآیند تولید نمایشگر اولد آیپد در کارخانه A4 ایجاد کرده است. در فرآیند جدید دو تا سه لایه ساطع کننده نور روی یکدیگر قرار می‌گیرند و همین فرآیند باعث افزایش طول عمر نمایشگر شده و میزان روشنایی آن با استفاده طولانی مدت افت پیدا نمی‌کند.

ال‌جی دیسپلی نیز از همین ساختار برای تولید اولد مورد نیاز در خودروها استفاده کرده است. نمونه‌های اولیه نمایشگر اولد آیپد پرو در کارخانه E5 ال‌جی دیسپلی در «Gumi» ساخته می‌شود.

اگر اطلاعات منتشر شده در گزارش اخیر صحت داشته باشد، انتظار می‌رود اپل ابتدا آیپد پرو با نمایشگر مینی LED را نیمه اول سال آتی معرفی کند و سپس شاهد عرضه نسل جدید آیپدپرو با نمایشگر اولد در نیمسال دوم خواهیم بود. هرچند میزان استقبال از آیپد پرو با نمایشگر مینی LED می‌تواند سرنوشت دستگاه‌های با نمایشگر اولد را روشن‌تر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی