اندروید ۱۲ احتمالا دریافت بروزرسانی سیستمی از پلی‌استور را ممکن می‌کند

گوگل احتمالا در اندروید ۱۲ با تبدیل اندروید Runtime به ماژولی در پروژه Mainline، امکان دریافت بروزرسانی از پلی‌استور بدون نیاز به دانلود آپدیت کامل سیستم را میسر می‌کند.

انتشار سریع‌تر بروزرسانی‌های اندروید در سا‌ل‌های اخیر یکی از مهمترین اهداف گوگل بوده که با پرو‌ژه‌های اندروید وان، اندروید گو و پروژه تربل در پی دستیابی به آن است. یکی از راهکارهای گوگل در این راستا معرفی پروژه Mainline بود که احتمالا در اندروید ۱۲ شاهد تغییری بزرگ در آن خواهیم بود. اخیرا یکی از توسعه دهندگان XDA پی برده که گوگل در حال تبدیل اندروید Runtime یا همان ART به یک ماژول Mainline است که امکان انتشار بروزرسانی‌های کلیدی سیستمی از طریق پلی استور را ممکن می‌کند.

ART مسئولیت تبدیل مجموعه دستورالعمل‌‌های بایت‌کد اپ به دستورات ماشین نیتیو را بر عهده دارد و در صورتی که گوگل بخواهد نحوه برگردان کدها در اندروید ۱۲ را تغییر دهد، امکان انتشار اپدیت‌های کاربردی و امنیتی بدون ماه‌ها انتظار برای انتشار نسخه‌های مرسوم OS فراهم می‌شود.

یکی دیگر از مزایای این تغییر ارتقای پایداری و ثبات بیشتر ART در گوشی‌های مختلف است که باعث کارکرد پایدارتر اپ‌ها نیز می‌شود. از طرف دیگر این تغییر می‌تواند تولیدکنندگان موبایل را از برخی سفارشی‌سازی‌ها که کاربران به آن خو گرفته‌اند، منصرف کند. با تمام این تفاسیر گوگل حاضر است برخی قابلیت‌ها را برای ارتقای امنیت سیستم عامل خود قربانی کند.

آنطور که توسعه دهندگان این سایت می‌گویند گوگل همچنین تصمیم گرفته دریافت اموجی بدون نیاز به اپدیت کامل سیستم عمل را ممکن کند. در حال حاضر فایل‌های مربوط به مدیریت اموجی‌ها درون فایل‌های سیستمی اندروید قرار دارند اما گوگل با پیاده‌سازی تغییراتی در نسخه بعدی امکان اصلاح آنها بدون آپدیت کامل سیستم را میسر خواهد کرد؛ تغییری که احتمالا به کاربران اجازه می‌دهد اموجی‌های جدید را در قالب فایل‌های نه چندان حجیم از پلی استور دریافت کنند.

سرور ابری

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟