اطلاعات شخصی ۱۶ میلیون بیمار کووید-۱۹ در برزیل لو رفت

اطلاعات خصوصی بیش از ۱۶ میلیون بیمار کووید-۱۹ در برزیل پس از آپلود فایلی حاوی اطلاعات دسترسی به دیتابیس‌های حساس دولتی لو رفت.

یکی از پرسنل بیمارستانی در برزیل سهواً فایلی حاوی نام کاربری، پسورد و کلیدهای دسترسی به سیستم‌های حساس دولتی را در گیت هاب آپلود کرد. در بین سیستم‌هایی که اطلاعاتشان لو رفته، دو دیتابیس دولتی به نام‌های E-SUS-VE و Sivep-Gripe وجود دارند که از آنها برای ذخیره‌سازی اطلاعات بیماران کووید-۱۹ استفاده می‌شود. این دیتابیس‌ها حاوی اطلاعات حساسی مثل نام بیماران، آدرس، شماره ملی و همچنین سوابق پزشکی و دارویی بوده‌اند.

یکی از کاربران گیت هاب به طور تصادفی فایل اکسل حاوی پسورد اکانت شخصی یکی از کارمندان بیمارستان آلبرت اینشتین شهر سائو پائولوی برزیل را پیدا کرد و متوجه لو رفتن اطلاعات شخصی بیماران این بیمارستان شد. این کاربر روزنامه Estadao برزیل را در جریان قرار داد و آنها با تحلیل داده‌ها مقامات بیمارستان و وزارت بهداشت برزیل را مطلع کردند.

بر اساس گزارش روزنامه Estadao، داده‌های بیمارانی از تمام ۲۷ منطقه و ایالت برزیل از جمله اطلاعات خصوصی «ژائیر بولسونارو»، رییس جمهور برزیل، خانواده او، هفت وزیر و فرماندار ۱۷ ایالت برزیل لو رفته است. فایل اکسل از گیت هاب پاک شد و مقامات برزیلی پسوردها را تغییر داده و کلیدهای دسترسی قدیمی به سیستم‌ها را باطل کردند.

پس از شیوع ویروس کرونا سیستم‌های دولتی چندین کشور و شرکت‌های طرف قرارداد آن‌ها از جمله در ولز، نیوزیلند، هند و غیره لو رفته است. بر اساس گزارش شرکت Intertrust، حدود ۸۵ درصد از اپلیکیشن‌های ردیابی تماس کرونا با مشکل لو دادن اطلاعات خصوصی کاربران مواجه هستند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟