ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

کشف مونولیت سوم در کالیفرنیا به دنبال ناپدید شدن سازه رومانی

اوایل آذرماه کارکنان اداره حیات وحش «یوتا» خبر از کشف سازه فلزی عجیبی دادند که شبیه مونولیت ادیسه فضایی بود. چند روز بعد این سازه مرموز ناپدید شد. به فاصله کوتاهی مونولیت فلزی دیگری در ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۰

اوایل آذرماه کارکنان اداره حیات وحش «یوتا» خبر از کشف سازه فلزی عجیبی دادند که شبیه مونولیت ادیسه فضایی بود. چند روز بعد این سازه مرموز ناپدید شد. به فاصله کوتاهی مونولیت فلزی دیگری در رومانی کشف شد. اکنون همزمان با پیدا شدن سر و کله مونولیت سوم در کالیفرنیا، مونولیت رومانی هم غیب شده است.

مونولیت فلزی سوم که در کالیفرنیا کشف شده، شباهت بسیار زیادی به مونولیت‌های یوتا و رومانی دارد و فلزی یکپارچه و سه وجهی است.

تنها تفاوت مونولیت کالیفرنیا با شی اسرارآمیز یوتا در این است که سازه 90 کیلوگرمی صحرای یوتا محکم به زمین متصل بود، اما مونولیت سوم که در قسمت بالای تپه‌های «آتاسکادرو» کالیفرنیا پیدا شده، با چنان استحکامی به زمین متصل نیست و با فشار می‌تواند از محل اسقرار خود حرکت داده شود.

هنوز مشخص نیست مونولیت‌های فلزی چگونه و در چه زمانی به صحرای یوتا، رومانی و اکنون کالیفرنیا آمده‌اند. سازه فلزی رومانی چهار روز بعد از کشف، ناپدید شده است. همین اتفاق برای سازه فلزی یوتا هم رخ داد و به فاصله کوتاهی ناپدید شد. باید ببینیم آیا سازه سوم نیز به سرنوشت دو مونولیت قبلی دچار می‌شود یا خیر.

بررسی‌های انجام شده روی داده‌های گوگل ارث نشان می‌دهد که مونولیت یوتا در مردادماه 94 و آبان ماه 95 در آن منطقه وجود داشته است. تصاویر ماهواره‌ای در مورد وضعیت سازه‌های فلزی اسرارآمیز رومانی و کالیفرنیا در دسترس نیستند.

رویترز در توییتر با انتشار توییتی اعلام کرد که 4 روز بعد از کشف مونولیت رومانی، این سازه فلزی ناپدید شده است. شاهدان عینی در محل داستان عجیبی از ناپدید شدن این شی اسرارآمیز مطرح می‌کنند. آنها ادعا می‌کنند که هنگام شب، نور درخشانی در آسمان و بر فراز تپه‌ها دیده شد.

دیدن شدن این نور و مفقود شدن سازه فلزی در همان شب اتفاق عجیبی است؛ اما هنوز نمی‌توان با قطعیت درمورد علت ناپدید شدن این سازه فلزی صحبت کرد.

برخی معتقد هستند که مونولیت اسرار آمیز یوتا توسط موجودات فضایی به صحرای یوتا آورده شده است؛ اما برخی دیگر آن را به آثار هنری مجسمه ساز معروفی به نام «جان مک کراکن» که در سال 2011 درگذشت، نسبت می‌دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • Sina Elahi
  Sina Elahi | ۱۴ آذر ۱۳۹۹

  چرا به دوربین نمیزارن ببینن کی غیب میشه توسط کی اخه

 • محمد رجایی
  محمد رجایی | ۱۳ آذر ۱۳۹۹

  پنج نفر بشینن بقلش ببینن کی هی اینارو جابجا می‌کنه?????

 • fayyaz.saeed
  fayyaz.saeed | ۱۳ آذر ۱۳۹۹

  مونوولیتت کوهنه خرییییداریم

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی