انتشار نتایج بنچمارک سرفیس پرو ۸ و سرفیس لپ‌تاپ ۴ با پردازنده AMD و اینتل

انتشار نتایج بنچمارک سرفیس پرو ۸ و سرفیس لپ‌تاپ ۴ با پردازنده AMD و اینتل

مایکروسافت سال آینده میلادی از نسل جدید محصولات سری سرفیس رونمایی می‌کند. با این حال اخیرا سرفیس پرو ۸ و سرفیس لپ‌تاپ ۴ در بنچمارک گیک‌بنچ ۵ رویت شده‌اند.

بنچمارک‌های آنلاین از توسعه محصولات شرکت‌های مختلف برای معرفی در آینده خبر می‌دهند و حالا نوبت به جدیدترین دستگاه‌های سرفیس رسیده که در بنچمارک گیک‌بنچ ۵ ظاهر شده‌اند.

یک محصول با اسم رمز «OEMWY» در این بنچمارک رویت شده که می‌تواند سرفیس پرو ۸ یا سرفیس لپ‌تاپ ۴ (نسخه تجاری) باشد. این محصول از نسل یازدهم پردازنده‌های اینتل «تایگر لیک» بهره می‌برد و مایکروسافت آن را به اینتل i7-1185G7 مجهز می‌کند.

سرفیس پرو ۸

پردازنده‌های سری تایگر لیک به GPU ارتقایافته «Xe» مجهز شده‌اند که در مقایسه با نسل قبلی خود، قدرت گرافیکی بالاتری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این دستگاه در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز ۱۳۴۳ و ۴۹۷۰ را کسب کرده است.

دیگر دستگاه موجود در این بنچمارک ظاهرا سرفیس لپ‌تاپ ۴ با پردازنده AMD Renoir است. این محصول اسم رمز «OEMGR OEMGR Product Name DV» را یدک می‌کشد و از پردازنده رایزن ۷ ۳۷۸۰U شرکت AMD بهره می‌برد. انتظار می‌رود این محصول به پردازنده جدیدتری نسبت به تراشه موجود در این بنچمارک مجهز شود. این دستگاه در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۱۰۳۴ و ۶۲۱۱ را کسب کرده است.

این اولین باری نیست که شاهد انتشار اطلاعات درباره سرفیس پرو ۸ هستیم و در گذشته نیز برخی مشخصات و همچنین تصاویر منتسب به این محصول مایکروسافت افشا شده بودند. طبق این تصاویر، نسل آینده دستگاه مایکروسافت طراحی مشابه با نسل کنونی خود دارد. ظاهرا این دستگاه در بالاترین نسخه به ۳۲ گیگابایت رم و ۱ ترابایت حافظه SSD مجهز می‌شود.

انتظار می‌رود طراحی این محصولات در مقایسه با نسل کنونی تغییرات چندانی را تجربه نکند و تنها شاهد ارتقای بزرگی برای پردازنده آن‌ها باشیم. احتمالا مایکروسافت در نیمه دوم ۲۰۲۱ سرفیس پرو ۸ و سرفیس لپ‌تاپ ۴ را وارد بازار خواهد کرد.

مایکروسافت اوایل مهرماه ۹۸ سرفیس پرو ۷ را با قیمت پایه ۷۴۹ دلار معرفی کرد. این محصول حداکثر به ۱ ترابایت حافظه SSD و ۱۶ گیگابایت رم مجهز شده و در بالاترین مدل دارای پردازنده اینتل Core i7 است.

ویجیاتو
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato