ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فراری SF90
موتور اسپرت

مسافت قابل پیمایش سوپر اتومبیل‌ها با یک باک پر

سوپر اتومبیل‌ها با هدف تجربه هیجان و سرعت بالا تولید می‌شوند و هنگام توسعه آنها فاکتوری که شاید هیچ اهمیتی ندارد، میزان مصرف سوخت است! در این دسته از خودروها سازندگان معمولا بر فاکتورهایی چون ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۷ آذر ۱۳۹۹ | ۲۰:۳۰

سوپر اتومبیل‌ها با هدف تجربه هیجان و سرعت بالا تولید می‌شوند و هنگام توسعه آنها فاکتوری که شاید هیچ اهمیتی ندارد، میزان مصرف سوخت است! در این دسته از خودروها سازندگان معمولا بر فاکتورهایی چون قدرت، لذت رانندگی، زیبایی و دستیابی به بهترین رکوردها در هر کلاس، بیش از بقیه موارد تمرکز می‌کنند.

اما این امر به معنای آن نیست که مالکین سوپر اتومبیل‌ها همیشه دغدغه تمام شدن سوخت را داشته و حین رانندگی باید مدام به دنبال نزدیک‌ترین پمپ بنزین باشند. بررسی وبسایت CompareTheMarket.com نشان می‌دهد در بین این دسته از خودروها نیز مدل‌هایی وجود دارند که با پر کردن باک آنها می‌توان مسافت‌های بسیار طولانی را طی کرد.

مسافت قابل پیمایش سوپر اتومبیل‌ها با یک باک پر

نتایج بررسی وبسایت مذکور که در قالب یک جدول منتشر شده، حکایت از آن دارد فراری SF90 استراداله با باک پر تا 1,115 کیلومتر را پشت سر می‌گذارد. شاید بدانید این سوپر اتومبیل ایتالیایی از یک پیشرانه هیبریدی شارژی سود برده و توسط پک باتری 7.9 کیلووات ساعتی لیتیوم یونی تغذیه می‌شود.

پس از اسب سرکش مارانلویی‌ها هوندا/آکیورا NSX در رتبه دوم ایستاده است. این خودروی اسپرت ژاپنی نیز به پیشرانه هیبریدی مجهز بوده و طبق بررسی‌های CompareTheMarket.com تا 745 کیلومتر مسافت نیاز به سوخت‌گیری مجدد ندارد.

رتبه سوم به آئودی R8 کوپه رسیده، این خودروی زیبا به لطف باک بزرگ خود پس از پیمایش 728 کیلومتر مسافت باید دوباره به پمپ بنزین مراجعه کند. با چنین رکوردی، نماینده ارباب حلقه‌ها در بین مدل‌های غیر هیبریدی بیشترین برد را دارد. نکته جالب اینکه فراری روما با مصرف سوخت 8.8 لیتری، از موتور کم‌مصرف‌تری برخوردار است، اما گنجایش بیشتر باک اجازه می‌دهد آئودی R8 کوپه برد حرکتی بیشتری داشته باشد.

گفتنی است در این رتبه‌بندی از داده‌های رسمی موجود در کاتالوگ یا وبسایت کمپانی‌های سازنده استفاده شده؛ از آنجایی که میزان مصرف سوخت به فاکتورهایی مثل سبک رانندگی، شرایط جوی و نوع مسیر می‌تواند وابسته است، مسافت قابل پیمایش خودروها در دنیای واقعی ممکن است با ارقام بدست آمده در این بررسی متفاوت باشد.

سه سوپر اتومبیل با بیشترین برد حرکتی

به غیر از مسافت قابل پیمایش با باک پر، CompareTheMarket.com هزینه پر کردن باک را نیز محاسبه کرده که در این بخش فورد جی‌تی با 66.41 پوند کمترین هزینه را دارد. پورشه 911 تورو و فراری SF90 استراداله نیز به ترتیب با 76.72 و 77.86 پوند به ترتیب در رتبه دوم و سوم جای گرفته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Sadra.Z
    Sadra.Z | ۱۸ آذر ۱۳۹۹

    قسمت اول بررسی واقعا جالبه و حتی میتونه مفید باشه از خیلی جهات؛ ولی قسمت دوم، خیلی چیز مطمئنی نیست! مثلا... فورد جی‌تی هزینه پر کردن باکش کمه، چون باکش بیش‌از اندازه کوچیکه و ماشبن هی باید بهش بنزین زد که اصلا صرفه اقتصادی نداره! بهتر بود شاخص رو میکردن (هزینه بنزین مصرفی برای هر 100 کیلومتر)

مطالب پیشنهادی