ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

ماجرای مشکلات نرم‌افزاری فولکس واگن ID.3؛ چالش تولید اولین محصول تمام برقی فولکس

هاچبک برقی ID.3 مهم‌ترین خودروی دهه‌های اخیر شرکت فولکس واگن محسوب می‌شود. با وجود این، به نظر می‌رسد روند تبدیل نسخه مفهومی ID.3 به یک مدل تولید انبوه و خیابانی چندان صحیح طی نشده، چرا ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

هاچبک برقی ID.3 مهم‌ترین خودروی دهه‌های اخیر شرکت فولکس واگن محسوب می‌شود. با وجود این، به نظر می‌رسد روند تبدیل نسخه مفهومی ID.3 به یک مدل تولید انبوه و خیابانی چندان صحیح طی نشده، چرا که چندی پیش مشخص شد نسخه‌های اولیه این خودرو از مشکلات نرم‌افزاری متعددی رنج می‌برند.

رفع عیوب نرم‌افزاری فولکس واگن ID.3

با وجود این مشکلات، فولکس واگن به تولید ID.3 پافشاری داشت و حتی سفارشات اولیه خود را با غیرفعال کردن برخی قابلیت‌ها تحویلِ مشتریان داد. مشکلات مربوط به این خودرو به حدی بود که کمپانی آلمانی در نهایت مدیر دپارتمان نرم‌افزار خود را عوض کرد. حال خبر می‌رسد ژرمن‎ها مشکلات مربوط به ID.3 را حل نموده و این محصول استراتژیک را بدون نقص نرم‌افزاری و با تمامی قابلیت‌ها به دست مشتریان اروپایی خواهند رساند.

رفع عیوب نرم‌افزاری فولکس واگن ID.3

به گفته یکی از سخنگویان فولکس واگن، مدل‌های قبلی که به خریداران تحویل داده شده‌اند، با صدور فراخوان رفع عیب می‌شوند. سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده جزو مواردی است که با این فراخوان به ID.3 اضافه یا به عبارت بهتر قفل‌گشایی خواهد شد. شاید بدانید این سیستم علایم مسیریابی را طوری منعکس می‌کند که گویی آنها روی سطح مسیر پیش رو قرار دارند.

رفع عیوب نرم‌افزاری فولکس واگن ID.3

از آنجایی که آپدیت نرم‌افزاری فولکس واگن برای ID.3 حجم بالایی دارد، انتظار می‌رود مدل‌های مشمول فراخوان یک شب را در نمایندگی‌ها یا کارگاه‌های کمپانی سپری کنند. برای جبران این مساله، فولکس واگن به نخستین گروه از دارندگان ID.3 مشوق‌هایی مثل اقساط ماهانه کمتر را پیشنهاد خواهد کرد.

رفع عیوب نرم‌افزاری فولکس واگن ID.3

فولکس واگن در این باره گفته:

«ما با گروه نخست از خریداران دیدیم که آنها نسبت به خودروی خود افتخار نموده و نقش سفیران برند را بر عهده دارند. هر چه ما بتوانیم رضایت این دسته را بیشتر جلب کنیم، احتمال اینکه آنها این خودرو را به دوستان و آشنایان خود توصیه کنند، افزایش پیدا خواهد کرد.»

شایان ذکر است ID.3 به علت ابعاد کوچک خود در ایالات متحده به فروش نخواهد رسید؛ در عوض فولکس واگن مدل بزرگ‎تر ID.4 را که در چاتانوگای (Chattanooga) تنسی تولید خواهد شد، راهی بازار این کشور خواهد نمود.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی