همه چیز درباره آیفون 13
آیپد اقتصادی اپل با نمایشگر 10.5 اینچی و چیپست A13 از راه می‌رسد

آیپد اقتصادی اپل با نمایشگر 10.5 اینچی و چیپست A13 از راه می‌رسد

نسل نهم آیپد اپل احتمالا با بهره‌مندی از نمایشگر بزرگتر ۱۰.۵ اینچی، چیپست قدرتمندتر A13 و طراحی باریک‌تر و سبک‌تر فصل دوم ۲۰۲۱ با قیمت ۲۹۹ دلار از راه می‌رسد.

براساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت چینی «cnBeta»، به نظر می‌رسد آیپد نسل نهم کوپرتینویی‌ها شباهت زیادی به آیپد نسل هشتم دارد؛ هرچند تفاوت‌های جزئی نیز در آن دیده می‌شود.

نسل بعدی آیپد اپل با نمایشگر بزرگتر ۱۰.۵ اینچی LED، چیپست قدرتمند A13 بایونیک، ۴ گیگابایت رم و بهره‌مندی از طراحی باریک‌تر و سبک‌تر سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد. براساس گزارش‌ مربوطه، آیپد جدید کماکان از دکمه هوم مجهز به تاچ آیدی و پورت لایتنینگ بهره می‌برد.

با استفاده از شاسی و پنل جلوی نسل سوم آیپد ایر می‌توان نمایشگر بزرگتر ۱۰.۵ اینچی و طراحی باریک‌تری در اختیار داشت.  چنین رویکردی بسیار منطقی هم به نظر می‌رسد. برای مثال طراحی نسل اول آیپد ایر برای آیپد نسل پنجم، طراحی آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی برای نسل سوم آیپد ایر و طراحی آیپد پرو ۱۱ اینچی برای نسل چهارم آیپد ایر به کار گرفته شد.

نسل سوم ‌آیپد ایر در مقایسه با نسل هشتم ۳۲ گرم سبک‌تر و ۱.۴ میلی‌متر ضخیم‌تر است و از نمایشگر ۱۰.۵ اینچی و پورت لایتنینگ و دکمه هوم بهره می‌برد. استفاده مجدد از این طراحی به اپل کمک می‌کند تا هزینه‌های آیپد را کاهش دهد.

اواخر شهریورماه، اپل در سالگرد ۱۰ سالگی آیپد، نسل هشتم این تبلت را معرفی کرد که قدرت پردازش فوق العاده را در کنار همان طراحی آشنا در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آیپد نسل هشتم از نمایشگر ۱۰.۲ اینچی رتینا برخوردار است که با قلم اپل پنسل سازگاری دارد و از چیپست ۷ نانومتری A12 بهره می‌برد.

به نظر می‌رسد کوپرتینونشین‌ها قصد دارند نسل بعدی آیپد را زودتر از آنچه انتظارش می‌رود، رونمایی کنند. از سوی دیگر آیپد نسل نهم به جای ظرفیت حافظه داخلی ۳۲ گیگابایت از حافه ۶۴ گیگابایتی بهره خواهد برد و با قیمت ۲۹۹ دلار به بازار خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato