حمله سایبری هکرهای روسی به چندین وزارتخانه و سازمان دولتی آمریکا

حمله سایبری هکرهای روسی به چندین وزارتخانه و سازمان دولتی آمریکا

مقامات آمریکایی می‌گویند هکرهایی که چند روز قبل به شرکت امنیت سایبری FireEye حمله کردند، چندین آژانس دولتی در آمریکا را نیز هدف قرار داده و توسط دولت روسیه حمایت می‌شوند.

به گزارش واشنگتن پست، یک گروه هک تحت حمایت دولت روسیه به وزارت خزانه‌داری، وزارت بازرگانی و چندین آژانس دولتی در آمریکا حمله کرده است. این گروه که با اسامی APT29 یا Cozy Bear شناخته می‌شود، در زمان دولت اوباما به وزارت خارجه و کاخ سفید حمله سایبری کرد و همان گروهی است که اواخر تیر ماه امسال به تلاش برای سرقت تحقیقات واکسن کرونا متهم شد.

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا این حمله را تأیید کرد و گفت یکی از دفاتر این وزارتخانه هدف حمله هکرها قرار گرفته است. خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود اشاره می‌کند که شورای امنیت ملی آمریکا (NSC) در حال بررسی حمله سایبری دیگری به وزارت خزانه داری آمریکا است. آنطور که در گزارش آمده هکرهای وابسته به روسیه در این حمله به ایمیل‌های محرمانه دولتمردان آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست می‌گوید حملات توسط سرویس اطلاعات خارجی روسیه موسوم به SVR انجام شده است که چند روز قبل به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیت سایبری در آمریکا یعنی FireEye حمله کرد. مدیرعامل FireEye می‌گوید هکرها اطلاعات مربوط به مشتریان دولتی و همچنین ابزارهای دفاع در برابر حملات سایبری این شرکت متعلق به Red Team را سرقت کرده‌اند.

در ادامه گزارش واشنگتن پست آمده که هکرها با حمله به وزارت بازرگانی آمریکا نرم افزارهای شرکت SolarWinds را هدف قرار داده اند که هزاران سازمان در این کشور از آنها برای مدیریت شبکه‌ها، سیستم‌ها و زیرساخت فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند.

چندین آژانس اعمال قانون در آمریکا از جمله FBI در حال بررسی این حمله سایبری هستند.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato