آشنایی با اپ AR Plan 3D؛ ترسیم نقشه سه بعدی با دوربین گوشی

شاید بیشترین محبوبیت واقعیت افزوده بین مردم در گرو خدماتش به حوزه سرگرمی بوده، ولی نمی‌شود کاربردهای این تکنولوژی در کارهای جدی را هم نادیده گرفت. حتما می‌دانید که «اندازه‌گیری» یکی از کاربردهای بسیار عالی این تکنولوژیست که به لطف پشتیبانی کامل اندروید و iOS حالا به یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن‌های این دو پلتفرم تبدیل شده.

یکی از این اپ‌ها که استفاده بسیار درست و دقیقی از AR برای اندازه‌گیری کرده AR Plan 3D است که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم. با داشتن این اپلیکیشن می‌توانید متر را کنار بگذارید، چرا که با اندازه‌گیری دقیق از طریق دوربین گوشی می‌تواند اشیاء مختلف و مکان‌ها (به خصوص فضاهای داخلی آپارتمانی) را به طور دقیق برایتان اندازه‌گیری کند.

از این بهتر، دقیقا در همان لحظه اندازه‌گیری، پلن دو بعدی فضا را هم برایتان ترسیم می‌کند تا در نهایت بتوانید پلن سه بعدی را هم تحویل بگیرید.

سرور ابری

AR Plan 3D

دقت اپلیکیشن مطمئنا حیرت‌زده‌تان می‌کند. البته باید به کالیبراسیون دوربین هم توجه داشته باشید. این ویژگی جذاب AR Plan 3D، یعنی متر کردن یک مکان و تبدیل داده‌ها به نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی بیشتر از همه برای افرادی کاربرد دارد که قصد بازسازی یک آپارتمان را دارند.

حالا فکر کنید با اندازه‌گیری و گرفتن نقشه از AR Plan 3D چقدر زمان صرفه‌جویی می‌شود و کار جلو می‌افتد. ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن هم جالب توجه هستند. به طور مثال، به غیر از متراژ می‌توانید محیط و ارتفاع اتاق را هم در دو واحد متریک یا امپریال اندازه‌گیری کنید که اطلاعاتش در لحظه به شما داده می‌شوند.

اندازه‌گیری در و پنجره‌ها، تخمین مصالح مورد نیاز برای ساخت و بازسازی یک فضا و در نهایت اشتراک‌گذاری خروجی‌های قابل ویرایش از دیگر قابلیت‌های فوق‌العاده این اپ هستند که آن را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده‌اند.

AR Plan 3D به صورت رایگان با پرداخت درون‌برنامه‌ای منتشر شده، و روی دو پلتفرم آی او اس و اندروید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اما باید توجه کنید که در نسخه رایگان امکان دانلود نقشه‌های ترسیم شده را ندارید و برای این کار باید حق اشتراک بپردازید.

ARPlan 3D
  • ARPlan 3D
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: GRYMALA
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 38.6 / 24 مگابایت
دانلود


سرور ابری

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟