دولت آلمان استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه‌ 5G را تایید کرد

دولت آلمان استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه‌ 5G را تایید کرد

دولت آلمان می‌گوید غول فناوری چینی تست‌های امنیتی دقیقی را در رابطه با شبکه 5G پشت سر گذاشته و در صورت موافقت پارلمان از فناوری هواوی در شبکه‌ 5G خود استفاده خواهد کرد.

کابینه «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان لایحه استفاده از تجهیزات هواوی را تایید کرده و در صورتی که این طرح در پارلمان آلمان هم تصویب شود، مسیر استفاده از 5G هواوی در این کشور هموار خواهدشد. این لایحه قرار است طی روزهای آتی در پارلمان بررسی شود

این خبر پیروزی بزرگی برای هواوی محسوب می‌شود. غول فناوری چینی به دنبال ادامه حضور در کشورهای غربی است. هواوی پس از جنگ تجاری چین و ایالات متحده و فرمان اجرایی ترامپ از سوی بسیاری از شرکت‌ها تحریم شد و با فشار کشورهای مختلف مواجه است. بخشی از این محدودیت‌ها ناشی از فشار آمریکا بر کشورهای دیگر است. به باور دولت ترامپ سیستم‌های هواوی خطری جدی برای امنیت این کشور محسوب می‌شوند و راه را برای جاسوسی از دولت و شهروندان هموار می‌کنند؛ ادعایی که همواره از سوی هواوی رد شده است.

آلمان در حالی قصد استفاده از کیت‌های هواوی برای شبکه 5G خود را دارد که مدتی قبل انگلیس اعلام کرد سیاست خود را در رابطه با این شرکت تغییر داده و کلیه اپراتورهای تلفن همراه را از خرید محصولات رادیویی جدید 5G هواوی بعد از سال 2020 منع خواهد کرد.

به علاوه این کشور اعلام کرد که اپراتورهای تلفن همراه ملزم به حذف هرگونه کیت هواوی از شبکه‌های خود تا سال 2027 هستند. این در حالی است که  هواوی طی 15 سال گذشته شریک اصلی اپراتورهای تلفن همراه بریتانیا بوده و به اذعان دولت انگلیس این ممنوعیت ارائه پوشش سراسری 5G را در این کشور به تاخیر انداخته و 2 میلیارد پوند هزینه اضافی به باور می‌آورد.

هواوی قبلاً ابراز امیدواری کرده بود که انگلیس در پی شکست دونالد ترامپ در انتخابات ایالات متحده در اقدامات خود تجدیدنظر می‌کند؛ اما به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی رخ دهد.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.