گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد

گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد

کمتر از یک هفته پیش گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا شناسایی شد که سرعت شیوع بالاتری نسبت به نوع قبلی دارد. همین موضوع باعث شده دولت این کشور تصمیم به قرنطینه لندن و بخش‌های دیگری از این کشور بگیرد.

نخست وزیر انگلیس، «بوریس جانسون» در جدیدترین تلاش خود برای کنترل شرایط و همچنین مقابله با نوع جدید کرونا، از امروز بیش از ۱۶ میلیون شهروند این کشور را مجبور به خانه‌نشینی می‌کند. محدودیت‌های جدید ارتباط میان افراد را در پایتخت بریتانیا و همچنین بخش جنوب شرقی آن ممنوع می‌کند و این محدودیت‌ها تنها در روز کریسمس در سایر بخش‌های این کشور اجرا می‌شود. به شهروندان گفته شده در محله خود باقی بمانند.

جانسون در ابتدا قصد داشت محدودیت‌ها را برای ۵ روز در تعطیلات کاهش دهد، اما پس از جهش کرونا و گفتگو با مقامات در چنین تصمیمی تجدیدنظر کرد و حالا شاهد قرنطینه لندن هستیم. شواهد علمی نشان می‌دهد که گونه جدید کرونا که ظاهرا هم اکنون منحصر به بریتانیا است، با سرعت بسیار بالاتری در حال گسترش و انتقال است. همین موضوع میزان مبتلایان به کووید-۱۹ را در این کشور افزایش داده است.

نخست وزیر بریتانیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد:

«زمانی که ویروس شیوه حمله خود را تغییر می‌دهد، ما هم باید نحوه دفاع خود را تغییر دهیم. شواهد نشان می‌دهند که اگر اقدامی انجام ندهیم، تعداد افراد بیشتری به ویروس مبتلا می‌شوند، بیمارستان‌ها بیش از حد تحت فشار قرار می‌گیرند و شاید هزاران نفر جان خود را از دست بدهند.»

تعداد مبتلایان به کرونا تنها طی یک هفته رشد دو برابری داشته و نزدیک به ۶۰ درصد آن‌ها مربوط به گونه جدید این ویروس می‌شود. جانسون برای مقابله با این وضعیت، دستور به تعطیلی فروشگاه‌های غیرضروری و خانه‌نشینی ۱۶.۴ میلیون شهروند داده که ۳۱ درصد کل جمعیت بریتانیا را تشکیل می‌دهند.

قرنطینه لندن

این قرنطینه و خانه‌نشینی فشار زیادی روی اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد و در حالی که فروشگاه‌ها به فروش آخر سال خود دلبسته بودند، دستور جدید باعث تعطیلی آن‌ها خواهد شد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato