ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ احتمالا مبتنی بر اندروید است

هواوی انتشار نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ را برای برخی از موبایل‌های خود شروع کرده است. حال تعدادی از توسعه‌دهندگان با بررسی کدهای این سیستم عامل به شباهت بالای آن با اندروید پی برده ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۰

هواوی انتشار نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ را برای برخی از موبایل‌های خود شروع کرده است. حال تعدادی از توسعه‌دهندگان با بررسی کدهای این سیستم عامل به شباهت بالای آن با اندروید پی برده اند.

یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن ساده Hello World را برای اندروید ۴.۴ کیت‌کت توسعه داد و متوجه شد پیغامی که این اپ نمایش می‌دهد، روی اندروید و سیستم عامل هارمونی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند.

اسکرین شات سمت چپ اپلیکیشن را حین اجرا روی دیوایس مجازی با نسخه جدید اندروید نشان می‌دهد و در پیغام خطا احتمال ناسازگاری اپ با نسخه جدید اندروید توضیح داده است. اسکرین شات سمت راست همان اپ را حین اجرا روی دیوایس مجازی با نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ نمایش می‌دهد و مضون پیغام خطا با نسخه اندروید یکسان است با این تفاوت که کلمه «Android» جایگزین «Harmony OS» شده است.

توسعه دهنده‌ای دیگر، اپلیکیشن Superuser را روی دیوایس مجازی با نسخه بتای هارمونی ۲.۰ نصب کرد و با پیغام زیر روبرو شد:

با استفاده از ابزار Android Debug Bridge می‌توان به فایل‌های سیستمی هارمونی ۲.۰ دسترسی پیدا کرد. یکی از توسعه دهندگان موفق شد با این کار قسمت اعظم فایل‌های این سیستم عامل را استخراج کند و پس از بررسی آنها فهمید مبتنی بر فریم‌ورک اندروید هستند.

هواوی پیشتر اعلام کرده است که از پروژه متن باز اندروید (Android Open Source Project) به عنوان الگو برای ساخت هارمونی می‌شود. به عبارت دیگر نسخه دوم هارمونی احتمالاً مبتنی بر اندروید توسعه داده شده اما نسخه‌های آینده احتمالاً مبتنی بر فریم‌ورک اختصاصی هواوی توسعه داده خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی