شیائومی از رابط کاربری MIUI 12.5 رونمایی کرد: سریعتر، امن‌تر و زیباتر از گذشته

شیائومی امروز در مراسمی جدیدترین پرچمدار خود، گوشی می ۱۱ را معرفی کرد که از یک رابط کاربری جدید بهره می‌برد. رابط کاربری MIUI 12.5 بهبودهای زیادی را نسبت به گذشته تجربه کرده و عملکرد سریعتری دارد.

شیائومی همراه با معرفی رابط کاربری جدید خود به این موضوع اشاره کرده که اگرچه نام آن حس یک آپدیت نه چندان با اهمیت را به کاربر القا می‌کند، اما بروزرسانی بزرگ بعدی این کمپانی است. شیائومی به عدم استفاده از عدد ۱۳ در این نسخه اشاره‌ای نکرده است.

رابط کاربری MIUI 12.5 طراحی بصری سیستم را بهبود می‌دهد و این کمپانی در مراسم رونمایی، آن را با iOS مقایسه و به افکت‌های انتقال تقریبا یکسان اشاره کرد. به گفته شیائومی، این شرکت در مقایسه با رقبا مانند اپل، هواوی و ویوو برنامه‌های سیستمی یا پیش فرض کمتری را درون رابط کاربری خود قرار می‌دهد.

رابط کاربری MIUI 12.5

ساختار اصلی این رابط کاربری بازنویسی شده که نتیجه آن، کاهش ۲۰ درصدی مصرف رم و ۲۵ درصدی انرژی توسط آن خواهد بود. مصرف رم در پس زمینه هم کاهشی نزدیک به ۳۵ درصد را تجربه می‌کند. کاربران غیر از برنامه‌هایی مانند دوربین، تنظیمات و تماس‌های تلفنی، می‌توانند سایر برنامه‌ها را حذف کنند.

همانند رابط کاربری MIUI 11 و MIUI 12، با یک تصویر پس زمینه پویا جدید روبه‌رو هستیم که بلندترین قله کوه «چهار خواهر» در «سیچوآن» چین را به تصویر می‌کشد. این والپیپر پویا با توجه به هوای محلی که در آن قرار دارید، تغییر می‌کند.

رابط کاربری MIUI 12.5

رابط کاربری MIUI 12.5 در زمینه امنیت هم بهبود زیادی را تجربه کرده و به اپ‌ها امکان استفاده از موقعیت کاربر، داده‌های شخصی و کلیپ‌بورد را نمی‌دهد. علاوه بر این پسوردها و همچنین سایر اطلاعات حساس را هم ذحیره نمی‌کند.

رابط کاربری MIUI 12.5

بسیاری از گوشی‌های هوشمند اولین بتای بسته این رابط کاربری جدید را دریافت می‌کنند، البته تمام آن‌ها باید در چین باشند. تمام گوشی‌های سری می ۱۰، ردمی K30 و برخی محصولات سال ۲۰۱۹ مانند ردمی نوت ۷ و سری شیائومی می ۹ هم می‌توانند در این برنامه مشارکت کنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟