ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سامسونگ برای تعبیه دوربین زیر نمایشگر در فکر استفاده از پنل دوگانه است

سامسونگ در پتنت اخیر خود راهکاری منحصر به فرد و خلاقانه برای توسعه گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین زیر نمایشگر ارائه داده تا بخشی از مشکلات مربوط به طراحی چنین دستگاه‌هایی را به حداقل برساند. ...

سامسونگ در پتنت اخیر خود راهکاری منحصر به فرد و خلاقانه برای توسعه گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین زیر نمایشگر ارائه داده تا بخشی از مشکلات مربوط به طراحی چنین دستگاه‌هایی را به حداقل برساند.

مستندات مربوط به پتنت اخیر سامسونگ که در «سازمان جهانی مالکیت فکری» (WIPO) به ثبت رسیده و توسط وب‌سایت «LetsGoDigital» منتشر شده است نشان می‌دهد که سامسونگ بدین منظور در فکر تعبیه نمایشگر کشویی ثانویه‌ای زیر صفحه نمایش اصلی دستگاه است.

ظاهرا کره‌ای‌ها برای رفع مشکلات مربوط به کیفیت تصویربرداری در گوشی‌های با دوربین زیر نمایشگر، از دو صفحه نمایش مجزا که یکی از آنها به حالت کشویی زیر نمایشگر بزرگ‌تر حرکت می‌کند، استفاده خواهند کرد. دوربین، پشت نمایشگر کوچکتر دستگاه قرار می‌گیرد. زمانی که کاربران قفل دستگاه را باز کنند یا بخواهند عکس سلفی بگیرند،‌ نمایشگر دوم که ابعاد کوچکی دارد از جلوی دوربین کنار می‌رود.

سیستم کشویی نمایشگر کوچک‌تر به روش‌های مختلفی فعال می‌شود. مثلا کاربران می‌توانند با ضربه زدن یا لمس نمایشگر اصلی،  این سیستم را فعال کرده یا از طریق میانبرهای دیگری مربوط به برخی اپلیکیشن‌ها، سیستم کشویی را فعال کرده تا از جلوی دوربین کنار برود.

یکی دیگر از جذابیت‌های این فناوری آن است که ظاهرا از قابلیت همگام‌سازی با قلم S Pen  نیز برخوردار خواهد بود. در واقع می‌توان از قلم استایلوس نیز برای فعال کردم دوربین و نمایشگر ثانویه کشویی استفاده کرد.

به نظر نمی‌رسد راهکار سامسونگ، راه حلی پیچیده و عجیب باشد؛ اما همین ترفند ساده می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در تصویربرداری با گوشی‌ هوشمند مجهز به دوربین زیر نمایشگر را تا حد زیادی حل کند.

وقتی از دوربین زیر نمایشگر استفاده نمی‌شود، نمایشگر کشویی دوم جلوی دوربین قرار می‌گیرد و همین وضعیت باعث می‌شود، نمایشگر یکدست به نظر برسد و دوربین زیر آن دیده نشود.

استفاده از قطعات متحرک در گوشی‌های هوشمند چالش‌ها و مسایل خاص خودش را خواهد داشت. علی رغم مزایایی که این راهکار می‌تواند به همراه داشته باشد، باید ببینیم پیاده سازی چنین طراحی چقدر هزینه در برخواهد داشت و آیا راهکاری مقرون به صرفه است یا باعث گران‌تر شدن گوشی‌های مجهز به دوربین زیر نمایشگر خواهد شد.

توسعه گوشی‌های هوشمند به بهره‌مندی از دوربین زیر نمایشگر و طراحی تمام صفحه، یکی از موضوعاتی است که برخی شرکت‌های تولید کننده گوشی به آن توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. کاربران از طراحی تمام صفحه چنین گوشی‌هایی استقبال می‌کنند؛ اما فناوری دوربین زیر نمایشگر برای تصویربرداری محدودیت‌هایی دارد. به نظر می‌رسد راهکار جدید سامسونگ می‌تواند مشکلات فعلی چنین دستگاه‌هایی را مرتفع کند.

هرچند هنوز مشخص نیست سامسونگ قصد دارد فناوری جدید را روی گوشی‌های هوشمند کدام سری خود اجرا کند و بعید نیست اساسا قید آنرا بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی