بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ تسلا با ظرفیت شارژ همزمان 72 خودرو در شانگهای افتتاح شد

بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ تسلا با ظرفیت شارژ همزمان 72 خودرو در شانگهای افتتاح شد

یکی از چالش‌های بزرگی که پیش روی خودروهای الکتریکی وجود دارد، فراهم نبودن زیرساخت‌ها و کمبود ایستگاه‌ شارژ است. برای مقابله با این چالش، تسلا تصمیم گرفته شبکه‌ای از ایستگاه‌های شارژ اختصاصی خود را با خروجی‌های پرقدرت موسوم به سوپرشارژر راه‌اندازی کند.

در زمان کنونی تسلا با سرعت بالایی در حال گسترش شبکه اختصاصی و افزایش تعداد سوپرشارژرها در نقاط مختلف جهان است. طبق آمار این شرکت تا به الان بیش از دو هزار ایستگاه و بیش از ۲۰ هزار خروجی سوپرشارژر در بازارهایی که حضور دارد، ایجاد کرده است.

بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ تسلا

چین یکی از بازارهایی است که به دلیل استقبال بالا از خودروهای برقی، تسلا توجه ویژه‌ای به آن دارد. این کمپانی چندی پیش در شبکه اجتماعی ویبو خبر داده بود برای تسهیل استفاده از محصولات خود در شانگهای، بزرگ‌ترین ایستگاه سوپرشارژر را در این شهر شلوغ و پرجمعیت افتتاح خواهد کرد. حال این اتفاق رخ داده و ایستگاه مذکور فعالیت خود را آغاز کرده است. گفته می‌شود این ایستگاه ظرفیت شارژ همزمان ۷۲ خودرو را دارد.

پیش از این ایستگاه حاضر در فرزنوی کالیفرنیا (Fresno county) بزرگ‌ترین مجموعه شارژ تسلا در دنیا محسوب می‌شد. تصاویر اولیه‌ای که یک کاربر توئیتر از ایستگاه جدید تسلا در شانگهای منتشر کرده، حکایت از آن دارد برخلاف نمونه موجود در فرزنو، این ایستگاه به صورت سرپوشیده طراحی شده است.

ایستگاه شارژ فرزنو

بزرگ‌ترین ایستگاه سوپرشارژر تسلا در مرکز بین‌المللی جینگان (Jing’an) ساخته شده، جایی که یکی از مناطق تجاری کلیدی و پر اهمیت شانگهای به شمار می‌رود. اما نکته عجیب اینکه کاربر توئیتر ثبت‌کننده تصاویر ادعا می‌کند تمامی ۷۲ پورت موجود در ایستگاه شارژ شانگهای از نوع V2 هستند؛ این پورت‌ها از حداکثر نرخ شارژ ۱۵۰ کیلووات پشتیبانی می‌کنند.

در مقابل همه ۵۶ پورت حاضر در ایستگاه فرزنو از نوع V3 بوده و قادر هستند با نرخ ۲۵۰ کیلووات باتری محصولات تسلا را شارژ کنند. این امر به معنای آنست که دارندگان مدل‌های مختلف تسلا در شانگهای در مقایسه با همتایان خود در فرزنوی کالیفرنیا، باید مدت بیشتری را برای پر شدن باتری خود منتظر بمانند. ذکر این نکته ضروری است فقط مدل ۳ و مدل Y از شارژ V3 پشتیبانی می‌کنند.

تسلا حدود ۲۰ هزار مدل ۳ تولید چین را در داخل مرزهای این کشور به فروش رسانده؛ با چنین آماری چین به یک بازار بسیار مهم برای این کمپانی تبدیل شده است. در کنار این، تسلا در طول ماه نوامبر حدود ۲۳ هزار خودروی برقی را در گیگافکتوری شانگهای تولید کرده است. بخشی از خروجی این کارخانه در بازار داخلی به فروش رسیده و بخشی دیگر به اروپا و سایر کشورها صادر می‌شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato