آمار فروش گروه PSA در سال 2020 رسما منتشر شد

آمار فروش گروه PSA در سال 2020 رسما منتشر شد

گروه PSA با کاهش فروش بیش از ¼ در سال ۲۰۲۰ یکی از پر ضررترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۲۰ لقب گرفته است.

این شرکت در حدود ۲۷.۸ درصد کاهش فروش به نسبت سال ۲۰۱۹ را تجربه کرده است که به معنای فروش ۲.۵ میلیون دستگاهی در سال ۲۰۲۰ است. این آمار فروش شامل تمامی برندهای این گروه یعنی پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسهال می شود. PSA در سال ۲۰۱۹ در حدود ۳.۵ میلیون خودرو به فروش رسانده بود.

psa group

پرفروش ترین برند PSA شرکت پژو است که در حدود ۱.۲ میلیون دستگاه فروش داشته است. برند بعدی سیتروئن با فروش ۷۰۰ هزار دستگاهی است است و پس از آن دی اس و اوپل واکسهال قرار دارند.

با این وجود عملکرد PSA در نیمه دوم سال همانند دیگر شرکت ها مثبت بوده و توانسته به آمار سال گذشته خود برسد.

همچنین تمامی برندهای این گروه به اهداف محیط زیستی اتحادیه اروپا در زمینه میزان تولید گازهای سمی CO2 دست پیدا کرده‌اند و این شرکت هیچ گونه جریمه‌ای را تجربه نخواهد کرد. یکی از دلایل فروش بالای مدل های برقی و هیبریدی بوده است و قرار است در آینده نزدیک ۶ مدل جدید دیگر به بازار معرفی شود.

فروش آنلاین محصولات این شرکت نیز آغاز شده است و از این طریق شرکت توانسته به فروش ۴۰ هزار دستگاهی دست پیدا کند.

قیمت خودرو

مدل سیتروئن Ami که یک خودروی شهری برقی دو سرنشینه است تنها به صورت آنلاین به فروش می‌رسد.

تمامی اعداد بالا میزان فروش گروه PSA پیش از ادغام جدید با گروه خودروسازی FCA است. ادغام جدید و بزرگ در صنعت خودروسازی، چهارمین گروه بزرگ خودروسازی جهان را با نام «استلانتیس» ایجاد خواهد کرد.

کارلوس تاوارس مدیر فعلی PSA که قرار است سکان دار این گروه خودروسازی جدید باشد از عملکرد تمامی کارمندان شرکت PSA قدردانی کرد و عملکرد عالی این گروه در زمینه رسیدن به اهداف محیط زیستی اتحادیه اروپا را نشانه جدیت این شرکت در زمینه رساندن محصولات با صرفه بالا عنوان کرد.

ادغام جدید احتمالا باعث حذف برخی از برندهای کم فروش و استفاده مشترک از پلت فرم های فعلی این دو گروه بزرگ خودروسازی خواهد شد و به احتمال زیاد باید منتظر عرضه محصولات فرانسوی بعد از سالها در خاک آمریکا باشیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato