همه چیز درباره آیفون 13
اجرای ویندوز 10X روی گوشی لومیا 950 XL و مک‌بوک M1

اجرای ویندوز 10X روی گوشی لومیا 950 XL و مک‌بوک M1

مدتی قبل نسخه نهایی نشده ویندوز ۱۰x افشا شده بود و حالا توسعه دهندگان آنرا روی مک‌بوک با چپیست M1 و گوشی لومیا ۹۵۰ XL اجرا کرده‌اند.

این نسخه سبک ویندوز برای دستگاه‌‌های تاشو طراحی شده بود و از نظر رابط کاربری، عملکرد کلی و سازگاری با پردانده‌های آرم و اینتل تفاوت‌های اساسی با نسخه‌های دیگر دارد.

توسعه دهنده‌ای با حساب کاربری imbushuo@ با استفاده از امولاتور QEMU این نسخه ویندوز را روی مک بوک با چیپست M1 مبتنی بر آرم اجرا کرده است.

علاوه بر این، یکی دیگر از توسعه دهندگانی که روی پروژه LumiaWOA (‌ویندوز مبتنی بر آرم) کار می‌کند، نسخه ویندوز ۱۰Xرا روی گوشی هوشمند لومیا ۹۵۰ XL اجرا کرده‌ است و تصاویری از آن به اشتراک گذاشته است.

 

داستان به همین جا ختم نمی‌شود و نسخه ویندوز ۱۰X روی سرفیس گو نیز اجرا شده است. گزارش منتشر شده از سوی توسعه دهنده‌ای که این نسخه را روی سرفیس گو اجرا کرده نشان می‌دهد نسخه ساده و سبک ویندوز ۱۰Xسطح عملکرد خوبی روی سرفیس گو دارد؛ هرچند از وای فای پشتیبانی نمی‌کند.

همان‌طور که گفته شد رابط کاربری ویندوز ۱۰X تغییرات زیادی داشته و منوی استارت را به چیزی شبیه لانچر کروم بوک تبدیل می‌‌کند. هدف اصلی طراحی این نسخه، برای اجرا در دستگاه‌های با دو نمایشگر بوده است.

مطمئنا، ساده سازی ویندوز ۱۰X به معنای حذف برخی موارد است که در سیستم عامل دسکتاپ در دسترس قرار دارد. با توجه به گزارش‌های منتشر شده این نسخه به خوبی روی چنین دستگاه‌هایی اجرا می‌شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato