ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل: آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ‌سیف را بیش از حد به لوازم پزشکی نزدیک نکنید

با اینکه اپل پیشتر تأیید کرده بود سری آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ‌سیف ممکن است عملکرد لوازم پزشکی مثل ضربان‌سازها و دستگاه‌های شوک الکتریکی را مختل کنند، روز یکشنبه دستورالعمل جدیدی منتشر کرد. خلاصه ...

با اینکه اپل پیشتر تأیید کرده بود سری آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ‌سیف ممکن است عملکرد لوازم پزشکی مثل ضربان‌سازها و دستگاه‌های شوک الکتریکی را مختل کنند، روز یکشنبه دستورالعمل جدیدی منتشر کرد. خلاصه متن اپل این است: آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ‌سیف را بیش از حد به لوازم پزشکی نزدیک نکنید.

اپل با انتشار مقاله‌ای جدید در وب سایت خود توضیح می‌دهد که آیفون ۱۲ دارای آهنربا و همچنین قطعات ساطع کننده میدان الکترومغناطیس مثل آنتن است. این شرکت اضافه می‌کند که تمام لوازم جانبی مگ‌سیف نیز دارای آهنربا بوده و شارژرهای MagSafe Charger و MagSafe Duo Charger امواج رادیویی دارند. اپل می‌افزاید این آهنرباها و میدان‌های الکترومغناطیسی ممکن است در عملکرد لوازم پزشکی اختلال ایجاد کنند.

در قسمتی از بیانیه اپل آمده: «لوازم الکترونیکی پزشکی مثل ضربان‌سازهای کاشتنی و شوک الکتریکی ممکن است دارای سنسورهایی باشند که در صورت نزدیکی به آهنربا و امواج رادیویی واکنش نشان بدهند. برای جلوگیری از هرگونه فعل و انفعال بین این لوازم، آیفون و لوازم جانبی مگ‌سیف خود را در فاصله‌ای ایمن (بیش از ۱۵ سانتی متر یا ۳۰ سانتی متر در صورت شارژ بیسیم) قرار دهید. برای دستورالعمل دقیق‌تر با پزشک یا سازنده دستگاه مشورت کنید.»

ایمنی برخی از جدیدترین محصولات اپل پس از انتشار تحقیق مؤسسه قلب و عروق هنری فورد (Henry Ford Heart and Vascular Institute) زیر سوال رفته است. این تحقیق نشان می‌دهد که آیفون ۱۲ ممکن است عملکرد دفیبریلاتور کاشتنی قلب (ICD) را مختل کند. محققان اشاره می‌کنند که آیفون ۱۲ پس از قرار گیری در نزدیکی دستگاه یاد شده در کنار قلب بیمار آن را از کار انداخته است.

اپل در بیانیه خود اشاره می‌کند با اینکه سری آیفون ۱۲ آهنرباهای بیشتر نسبت به آیفون‌های قبلی دارند، اما «انتظار نمی‌رود» که ریسک اختلال آهنربایی بیشتری برای لوازم پزشکی در مقایسه با مدل‌های قبلی داشته باشند.

بنابراین اگر از لوازم پزشکی استفاده می‌کنید بهتر است توصیه اپل را جدی بگیرید: «اگر فکر می‌کنید آیفون یا هرگونه لوازم جانبی مگ‌سیف در حال مختل کردن تجهیزات پزشکی شما هستند، استفاده از آیفون و لوازم جانبی مگ‌سیف را متوقف کنید.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • min
    min | ۶ بهمن ۱۳۹۹

    من که باوجود این دولت تا آخر عمر نمیتونم خواب آیفون12 ببینم!

مطالب پیشنهادی