سامسونگ تولید نمایشگرهای رول‌شونده و کشویی در سال جاری را تایید کرد

سامسونگ دیسپلی با توسعه نمایشگرهای رول شدنی و تاشو، قصد دارد حضوری پر رنگ در بازار گوشی‌های هوشمند با فرم فاکتور غیر سنتی داشته باشد. به نظر می‌رسد نیمه دوم 2021، نمایشگرهای تاشو جدید این شرکت در دسترس سایر تولید کنندگان بازار نیز قرار خواهد گرفت.

طی ماه‌های اخیر خبرهای مختلفی از تلاش تولید کنندگان گوشی‌های هوشمندی همچون ال‌جی و اوپو برای توسعه گوشی هوشمند با نمایشگر رول شدنی منتشر شده است. اما به نظر می‌رسد سامسونگ دیسپلی نیز می‌خواهد در این حوزه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

«کوون یانگ چوی» معاون ارشد سامسونگ دیسپلی طی اعلام گزارش مالی شرکت تایید کرد که سامسونگ دیسپلی با توسعه فرم فاکتورهای نوآورانه‌ای همچون نمایشگر رول شدنی و کشویی در بازار نمایشگر حضوری پررنگ خواهد داشت.

البته کوون یانگ چوی به این موضوع اشاره نکرده که نمایشگرهای جدید این شرکت برای گوشی‌های هوشمند توسعه خواهند یافت یا قرار است در دستگاه‌های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

براساس اعلام برخی منابع آگاه، به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد نمایشگرهای تاشو را به سایر تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند نیز عرضه کند. در این صورت این احتمال وجود دارد که رقبای سامسونگ نیز بتوانند با نمایشگرهای تاشو این شرکت، گوشی‌های هوشمند با فرم فاکتور متفاوت خود را به بازار عرضه کنند.

ظاهرا نیمه دوم 2021 فناوری نمایشگر تاشو در دسترس سایر شرکت‌های سازنده موبایل قرار می‌گیرد. در گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت The Elec، سامسونگ احتمالا یک میلیون نمایشگر تاشو در دو طرح تاشو افقی مانند گلکسی زد فلیپ و فرم فاکتور عمودی مانند گلکسی زد فولد توسعه خواهد داد.

در حالی که برخی برند‌های بزرگ، هر سه ماه حداقل ده میلیون گوشی هوشمند به بازار عرضه می‌کنند، ممکن است تولید یک میلیون نمایشگر تاشو، حجم تولید بسیار محدودی باشد، اما می‌تواند در بازار جوان گوشی‌های تاشو رشد قابل توجهی محسوب شود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟