اپل افزونه کروم iCloud Password را برای مدیریت رمزهای عبور منتشر کرد

اپل به صورت رسمی یک افزونه برای نسخه‌های ویندوز و مک مرورگر گوگل کروم منتشر کرد که به کاربر اجازه می‌دهد تا از رمزهای عبور ذخیره شده در Keychain iCloud خود استفاده کند.

iCloud در کنار iTunes بزرگترین برنامه اپل برای همگام سازی داده‌های کاربران در محیط ویندوز است. حالا اپل با انتشار این افزونه در مرورگر گوگل کروم حضور خود در سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز را گسترش داده است.

با انتشار این افزونه، اگر در دستگاه‌های دیگری از جمله آیفون، آی‌پد یا مک برای تولید خودکار رمزهای عبور قوی از مرورگر Safari استفاده کرده‌اید، پس از ورود به سیستم عامل ویندوز، از طریق مرورگر گوگل کروم می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین هر رمز عبوری را که در مرورگر کروم ایجاد می‌کنید در iCloud Keychain شما ذخیره خواهد شد، بنابراین می‌توانید به راحتی از آنها در دستگاه‌های دیگر خود استفاده کنید.

این افزونه می‌تواند برای تمام کسانی که از گوگل کروم یا Safari به عنوان مرورگرهای اصلی خود و از iCloud Keychain به عنوان برنامه مدیریت رمز عبور استفاده می‌کنند، مهم باشد و ارتباط و همگام‌سازی بین کامپیوترهای ویندوز و مک را ساده‌تر می‌کند.

با این وجود، سرویس‌های بیشتری از اپل می‌تواند به سیستم عامل ویندوز وارد شود. اوایل ژانویه گزارشی حاکی از این بود که اپل موزیک و اپل پادکست می‌توانند برای ویندوز یا ایکس باکس عرضه شوند تا کاربران بیشتری قادر به استفاده از آن‌ها باشند.

همچنین هفته گذشته و پس از به‌روزرسانی iCloud برای ویندوز به نسخه 12.0 عنوان شد که این نسخه از افزونه iCloud Passwords گوگل کروم به عنوان یکی از قابلیت‌های جدید خود پشتیبانی می‌کند.

این افزونه هم اکنون تحت عنوان iCloud Passwords در فروشگاه وب کروم در دسترس قرار دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟