اپل احتمالا تولید آیفون ۱۲ مینی را متوقف می‌کند

اپل احتمالا تولید آیفون ۱۲ مینی را متوقف می‌کند

با وجودی که اپل حتی تصورش را نمی‌کرد که ارزان قیمت‌‌ترین موبایل سری آیفون ۱۲ نتواند توجه کاربران را به خود جلب کند، این اتفاق افتاده و شاید این شرکت به دلیل تقاضای کم، در نهایت مجبور به توقف تولید آیفون ۱۲ مینی در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ شود.

براساس گزارش منتشر شده از سوی «Business Insider»، از زمان عرضه آیفون ۱۲ مینی این موبایل نتوانسته فروش خوبی را رقم بزند و تقاضای محدودی برای خرید آن در بازارهای مختلف گزارش شده. طبق گزارش‌ها، سهم فروش آیفون ۱۲ مینی در ماه‌های پایانی ۲۰۲۰ تنها برابر ۶ درصد بوده، در نتیجه ظاهرا اپل می‌خواهد تولید این گوشی هوشمند را متوقف کند.

یکی از تحلیلگران «جی‌پی مورگان چیس» به نام «ویلیام یانگ» در یادداشتی پیش‌بینی کرده‌ که اپل برنامه‌هایی مبنی بر توقف تولید آیفون ۱۲ مینی در فصل دوم ۲۰۲۱ دارد. پیشتر نیز گفته شده بود که اپل ظرفیت تولید آیفون ۱۲ مینی را به نفع تولید سایر نسخه‌های همین سری کاهش داده، هرچند در آن مقطع زمانی صحبتی از توقف تولید این موبایل مطرح نشده بود.

ظاهرا اپل تولید آیفون ۱۲ مینی را از ۱۱ میلیون دستگاه به ۹ میلیون دستگاه کاهش می‌دهد. یانگ، تحلیلگر معروف بازار معتقد است که با توجه به اینکه تقاضا برای آیفون ۱۲ مینی بسیار کم است،‌ اپل چاره‌ای جز توقف تولید آن در فصل دوم ۲۰۲۱ ندارد. این تحلیلگر بازار می‌گوید میزان فروش آیفون ۱۲ پرو مکس در حدود ۱۱ میلیون دستگاه، فروش آیفون ۱۲ پرو در حدود ۲ میلیون دستگاه و آیفون ۱۱ در حدود ۸ میلیون دستگاه نسبت به رقم پیش‌بینی شده قبلی بیشتر خواهد بود.

ویلیام یانگ همچنین پیش بینی کرده که اپل قصد دارد در حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون گوشی سری آیفون ۱۳ تولید و به بازار عرضه کند که این میزان نسبت به آمار تولید برنامه‌ریزی شده ۷۶ میلیون گوشی آیفون سری ۱۲ برای سال ۲۰۲۱، رقم بالاتری را نشان می‌دهد. به علاوه، بر اساس یادداشت منتشر شده از سوی این تحلیلگر بازار، احتمال دارد امسال شاهد عرضه آیفون SE جدید از سوی اپل نباشیم.

در نهایت باید ببینیم آیا اپل واقعا تولید ارزان قیمت‌ترین گوشی سری آیفون ۱۲ را متوقف خواهد کرد یا راهکارهایی دیگری را دنبال می‌کند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato