همه چیز درباره آیفون 13
مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی

مدل کلاسیک رنو 4 احیا می‌شود؛ عزم جدی خودروساز فرانسوی برای عرضه مدل‌های الکتریکی

شرکت رنو با اتخاذ یک استراتژی جدید با نام رنولوشن، قصد دارد مدل‌های قدیمی خود را با پیشرانه‌های سبز الکتریکی احیا کند. تولید مجدد هاچبک محبوب و خاطره‌انگیز رنو ۵ یکی از نتایج این استراتژی است که چندی پیش به اطلاعتان رساندیم. حال خبر می‌رسد اتفاق مشابهی برای مدل کلاسیک ۴ نیز رخ داده و این خودرو در قالب یک خودروی برقی مدرن به خطوط تولید باز خواهد گشت.

رنو ۴ کلاسیک

بر اساس اطلاعاتی که نشریه انگلستانی اتوکار (Autocar) از منابع داخلی رنو کسب کرده، مدل برقی ۴ در سال ۲۰۲۵ راهی بازار خواهد شد. این مساله با گفته‌های مدیرعامل کمپانی که در مراسم رونمایی از کانسپت رنو ۵ گفته بود حداقل یک مدل دیگر به این خودرو خواهد پیوست، مطابقت دارد.

مثل رنو ۵، مدل ۴ نیز بر مبنای پلتفرم CMF-B توسعه خواهد یافت، از این رو بسیاری از قطعات و اجزای این دو خودرو با هم مشترک خواهد بود؛ طراحی، نوع اتاق و همچنین کلاس متفاوت مواردی هستند که این دو را از هم مجزا می‌کنند.

طرحی دیجیتال از رنو ۴ مدرن که در سال ۲۰۱۱ توسط یک طراح مستقل خلق شده است

بد نیست اشاره کنیم رنو ۴ کلاسیک در سال ۱۹۶۱ متولد شد و به واسطه کارایی بالای خود توانست به محبوبیت بسیار زیادی در کشورهای مختلف دنیا دست پیدا کند. خودروساز فرانسوی تا سال ۱۹۹۴ که این مدل روی خط تولید بود، موفق به فروش بیش از ۸ میلیون دستگاه از آن شد. این خودرو علاوه‌بر سرزمین مادری، در کشورهای دیگری مثل الجزایر، مراکش، مکزیک، کلمبیا، یوگوسلاوی سابق، اسپانیا، شیلی، ایتالیا، آرژانتین، ایرلند، اروگونه، بلژیک، اسپانیا و استرالیا نیز مونتاژ می‌شد.

با توجه به کلاسی که رنو ۴ کلاسیک در آن حضور داشت، احتمالا نسل جدید این خودرو در قامت یک کراس‌اوور برقی کوچک تولید خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود فرانسوی‌ها با رونمایی از مدلی مفهومی به استقبال نسخه خیابانی رنو ۴ بروند، درست مثل اتفاقی که برای هاچبک پرطرفدار ۵ افتاد.

شایان ذکر است فروش رنو ۵ برقی برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده؛ این شرکت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ هفت خودروی الکتریکی را راهی بازار کند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato