همه چیز درباره آیفون 13
رولزرویس فانتوم گالری معرفی شد؛ استفاده از 3000 پر برای تزئین سوپرسدان انگلیسی

رولزرویس فانتوم گالری معرفی شد؛ استفاده از 3000 پر برای تزئین سوپرسدان انگلیسی

رولزرویس با همکاری شرکت سوئیسی Nature Squared، از نسخه‌ای ویژه از سدان لوکس فانتوم پرده‌برداری کرد. در این نسخه داشبورد خودرو با پر پرندگان مختلف تزئین شده تا فضایی بسیار متفاوت برای سرنشینان رقم زده شود.

خودروساز انگلستانی، محصول جدید خود را کار یا اثر هنری نمی‌داند، بلکه از واژه «گالری» برای توصیف آن استفاده می‌کند. ایده تولید چنین خودرویی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ شکل گرفت، اما روند پیاده‌سازی و اجرای نهایی آن حدود ۴ سال زمان برده است. این اتومبیل منحصر بفرد به سفارش ابوظبی موتورز (واردکننده رسمی محصولات ‌ب‌ام‌و، مینی، آلپینا و نمایندگی انحصاری رولزرویس در ابوظبی و العین) ساخته شده و چندی پیش به این شرکت تحویل داده شده است.

گالری در حقیقت نامی است که رولزرویس برای داشبورد نسل هشتم فانتوم برگزیده؛ این شرکت دلیل انتخاب چنین نامی را بهره‌گیری گسترده از شیشه و امکان خلق فضایی هنرمندانه با سفارش انواع طرح‌ها یا قطعاتی از جنس دلخواه برای مشتریان عنوان کرده است.

شرکت سوئیسی Nature Squared در زمینه تولید مواد با کیفیت فعالیت می‌کند. این شرکت با کمک آخرین تکنولوژی‌ها مواد طبیعی پایدار را به اشیاء و لوازم گوناگون از جمله داشبورد خودرو تبدیل کند.

آنطور که رولزرویس اعلام کرده بیش از ۳,۰۰۰ پر رنگین‌تاب با وسواس انتخاب و با دقت تمام به گالری دست‌دوزی شده‌اند. یکی از زیباترین قسمت‌های این خودرو جایی است که پرها و ساعت معروف عقربه‌ای با هم ترکیب می‌شوند؛ این بخش به واسطه تلألو رنگ پرها و شیشه ساخته شده از مادر مروارید جلوه خاصی پیدا کرده است.

مشخص نیست که دقیقا از پر کدام پرندگان برای آراستن داشبورد استفاده شده است

در رابطه با قیمت این نسخه از رولزرویس فانتوم حرفی به میان نیامده، اما مسلما رقم تعیین شده برای آن فراتر از قیمت پایه ۴۶۳ هزار دلاری خواهد بود.

ناگفته نماند نسل هشتم رولزرویس فانتوم تابستان ۱۳۹۶ معرفی شده است. خودروساز انگلیسی در زمان رونمایی این خودرو را به واسطه پلتفرم پیشرفته آغازگر دوره‌ای جدید برای کمپانی تلقی کرد. این پلتفرم توسط مهندسین رولزرویس توسعه یافته و سازه آن ۳۰ درصد استحکام بیشتری نسبت به سازه نسل هفتم فانتوم دارد. سواری نرم، آرامش آکوستیک، صندلی‌های راحت، آزادی عمل در طراحی ظاهری و کابین جادار از ویژگی های این پلتفرم جدید هستند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato