ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

تصمیم بزرگ فولکس‌واگن برای ادغام احتمالی بوگاتی و ریماک

شایعات درباره تغییر سرنوشت بوگاتی در گروه فولکس واگن، از سپتامبر 2020 آغاز شد. در آن زمان، دو گزارش به طور غیر رسمی، از واگذاری بوگاتی به ریماک خبر می‌دادند. دلیل اصلی این موضوع هم ...

شایعات درباره تغییر سرنوشت بوگاتی در گروه فولکس واگن، از سپتامبر 2020 آغاز شد. در آن زمان، دو گزارش به طور غیر رسمی، از واگذاری بوگاتی به ریماک خبر می‌دادند. دلیل اصلی این موضوع هم احتمالا افزایش سهام پورشه در آن شرکت کرواتی بوده است٬ تصمیمی که حالا جدی‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

به فوریه 2021 می‌آییم، الیور بلوم، مدیر عامل پورشه و عضو مجمع مدیریتی گروه فوکلس واگن، در مصاحبه با نشریه آلمانی Automobilwoche گفته که تصمیم نهایی برای سرنوشت بوگاتی، به زودی گرفته می‌شود. اما او در سوال اینکه حدودا چه زمانی نتیجه اعلام می‌گردد، گفت: «من معتقدم که این تصمیم تا پایان نیمه نخست سال جاری، اعلام خواهد شد.»

او همچنین حضور ریماک به عنوان خریدار بوگاتی را تایید کرده است و این دو شرکت را از لحاظ تکنولوژیکی به یکدیگر، بسیار نزدیک می‌داند. البته او عملی شدن این همکاری را تابع سناریوهای مختلفی دانسته است. در واقع بلوم، سرنوشت بوگاتی را کاملا در دست فولکس واگن می‌داند. بلوم در ادامه می‌گوید: «برای اینکه بوگاتی چگونه توسعه پیدا کند و بزرگ شود، رایزنی‌های فراوانی انجام داده‌ایم.»

ادغام بوگاتی و ریماک می‌تواند شرکتی را به وجود آورد که بهشتی برای تولید هایپر کارها خواهد بود! به این ترتیب، اتحاد حاصل از این دو می‌تواند به طور همزمان، بازار هایپر کارهای الکتریکی و بنزینی را تامین کند.

C-Two محصول جدیدی از ریماک است که تا پایان امسال روانه بازار می‌شود. در حالی که شیرون هم به عنوان پرچمدار بوگاتی، همچنان با پیشرانه غول آسای 16 سیلندر در حال تولید است.

بوگاتی از اتحاد با ریماک می‌تواند به منزله فرصتی برای تضمین بقای خودش استفاده کند. چرا که ریماک از همان روز آغاز به کارش در سال 2009، استاد ساخت هایپر کارهای تمام الکتریکی پیشرفته بوده است.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که پورشه هم به دنبال افزایش سهامش در ریماک از 15.5 درصد فعلی به 49 درصد است. امروزه دنیا به سمت انرژی‌های پاک می‌رود. مثلا گروه کره‌ای هیوندای که صاحب برندهای جنسیس و کیا موتورز هم هست، قصد دارد که 80 میلیون یورو (نزدیک به 97 میلیون دلار) در عرصه توسعه موتورهای EV، سرمایه گذاری کند. به هر حال، ادغام ریماک و بوگاتی را باید به فال نیک بگیریم و احتمالا در آینده باید منتظر خبرهای هیجان انگیزتری از این دو برند اسپرت باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی