کوالکام در تولید گوشی مشترک گوگل و شرکت هندی Jio نقش کلیدی ایفا می‌کند

کوالکام در تولید گوشی مشترک گوگل و شرکت هندی Jio نقش کلیدی ایفا می‌کند

گوگل چند ماه پیش ۷.۷ درصد از سهام شرکت هندی «Reliance Jio» را تصاحب کرد تا با همکاری این کمپانی موبایل اقتصادی بسازد. حالا گزارش شده که کوالکام هم در این طرح و برنامه نقش کلیدی ایفا خواهد کرد. شرکت Jio با گوشی‌های هوشمند اقتصادی جدید خود می‌خواهد کاربرانی را جذب کند که تاکنون از فیچرفون‌ها استفاده می‌کردند.

«راجن واگادیا» (Rajen Vagadia)، مدیر شعبه هند کوالکام، در گفتگو با «خبرگزاری ET» گفت این شرکت همچنان به همکاری و حمایت از Jio در تولید گوشی‌های جدید و متنوع در بازه‌های قیمتی مختلف بازار ادامه خواهد داد. کوالکام احتمالا چیپست‌های سری ۴۰۰ را برای گوشی‌های اقتصادی ۴G و ۵G این شرکت تولید می‌کند. با این حال، کوالکام هنوز رسما دستیابی به این توافق را تایید نکرده است.

مطابق گزارش‌های قبلی، Reliance Jio در نظر داشت که تا دسامبر ۲۰۲۰ با همکاری گوگل تلفن هوشمند اقتصادی بسازد. ولی این برنامه احتمالا تا سه‌ماهه نخست ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است. قیمت این محصول احتمالا چیزی در حدود ۵۵ دلار خواهد بود تا بتواند مخاطبان بیشتری را در بازار هند جذب کند. در گزارش دیگری ادعا شده که این شرکت می‌خواهد ظرف دو سال حدود ۲۰۰ میلیون موبایل عرضه کند تا بازار گوشی‌های اقتصادی هند را به تسخیر خود در آورد.

اکنون باید دید همکاری مشترک گوگل و Reliance Jio در تولید این محصولات اقتصادی چه بازخوردی را از سوی بازار دریافت خواهد کرد. گوگل پیش‌تر هم با عرضه سرویس‌هایی مثل اندروید گو و اندروید وان سعی داشت روی بازارهای اقتصادی تمرکز کند، ولی هنوز نتوانسته پس از ماه‌های ابتدایی پشتیبانی مناسبی را برای این محصولات ارائه کند.

بازار موبایل هند همین حالا هم میزبان رقابت شدیدی بین برندهای مختلف است و باید دید که آیا تلفن‌های هوشمند Reliance Jio می‌توانند تهدیدی جدی برای گوشی‌های شیائومی، ریلمی و سایر برندها باشند یا خیر.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato