شیائومی با راه‌اندازی 3 کارخانه جدید در هند فعالیت خود را گسترش می‌دهد

شش سال از حضور شیائومی در هند می‌گذرد و اکنون این شرکت قصد دارد به منظور افزایش ظرفیت تولید و تامین تقاضای بازار این کشور،‌ ‌سه کارخانه جدید راه اندازی کند. با این حساب تعداد پرسنل شاغل در کارخانه‌های شیائومی در هند از ۶۰ هزار نفر فراتر می‌رود.

شیائومی با راه اندازی دو کارخانه جدید تولید گوشی هوشمند و یک کارخانه برای تولید تلویزیون هوشمند،‌ برنامه‌های جدیدی را در هند دنبال می‌کند. از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا کنون،‌ شیائومی توانسته ۹۹ درصد از گوشی‌ها و ۱۰۰ درصد تلویزیون‌های عرضه شده به بازار هند را در خاک این کشور تولید کند.

در حال حاضر یکی از کارخانه‌های جدید شیائومی با مشارکت «DBG» در منطقه «هاریانا» فعالیت می‌کند که امکان افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت تولید گوشی‌های هوشمند را نیز فراهم خواهد کرد. دومین کارخانه از نیمه اول ۲۰۲۱ با مشارکت «BYD» در منطقه «تامیل نادو» به بهره برداری می‌رسد.

شیائومی مدعی است در حال حاضر تا ۷۵ درصد قطعات مورد نیاز از جمله مدار چاپی، مدارهای جانبی، ماژول‌های دوربین، پنل‌های پشتی موبایل، کابل‌ها‌، باتری و جعبه دستگاه را از داخل هند تامین می‌کند. البته میزان خودکفایی در تامین قطعات دستگاه‌های بالا رده این شرکت به مراتب کمتر از سایر مدل‌ها خواهد بود.

همه گیری کرونا باعث شده شیائومی برای تامین برخی قطعات با مشکلاتی روبرو شود. به همین دلیل در تلاش است تا بتواند وایستگی خود را هر چه بیشتر از سایر تامین کنندگان کمتر کند. به علاوه تامین قطعاتی مانند چیپست، سنسورهای دوربین، نمایشگر و غیره از طریق سایر تامین کنندگان،‌ هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد.

تاکنون بیش از ۳ میلیون تلویزیون هوشمند می در هند به بازار عرضه شده است. این شرکت چینی با کمک شرکت فناوری Radiant به عنوان همکار تولید، موفق شده است ۱۰۰ درصد تلویزیون‌های فروخته شده در هند را در همین کشور تولید کند. در حال حاضر بیش از هزار نفر در کارخانه دیکسون در تیروپاتی برای تولید تلویزیون هوشمند مشغول فعالیت هستند.

هدف شیائومی از راه اندازی کارخانه‌های جدید، افزایش تولید و در نهایت تامین تقاضای داخلی است. اوایل سال ۲۰۲۰، شیائومی صادرات گوشی‌‌های هوشمند خود را به کشورهایی مانند نپال و بنگلادش آغاز کرد، اما به دلیل همه گیری کرونا این موضوع متوقف شد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟